Nomad Ev Stiline Giriş 101

Son yıllarda artışta olan dijital nomad (dijital göçebelik) kavramı her alanda etkisini sürdürüyor. Global anlamda; insanların artık belirli bir ofise bağlı olmadan seyahatlerden edindikleri tecrübelerle, farklı kültürler ve şehirlerle etkileşimde sürdürdükleri hayatları deko-stile de etkide bulunuyor.

Evin Senin Hakkında Ne Söylüyor?

En çok vakit geçirdiğiniz, her köşesinde farklı anılar biriktirdiğiniz yaşam alanlarımızın aslında sizin kişiliğiniz ile ilgili ipuçları verdiğini biliyor musunuz? 

Evinizin dekorasyonu sizin hakkınızda neler söylüyor, öğrenmek için yazımıza göz atın.

Yılların Eskimeyen Modası: Parke

Ev dekorasyonunda ne trendler geldi geçti ama parkenin modası hiç geçmedi. Hem kullanıım kolaylığı hem de estetik görüntüsü nedeniyle çoğu zaman ilk tercihimiz oldu. Günümüzde o kadar çok modeli varken karar vermek oldukça zorlu bir süreç. Bu yazımızda parke çeşitlerini ve özelliklerini anlatacağız.

Evde Çalışma Ortamı Hazırlama Rehberi

Bazılarımız haftanın belli günlerini evde geçirirken bazılarımız tamamen evlerinden çalışıyorlar. Evden çalışan herkes çok iyi bilir ki oldukça konforlu görünse de evden çalışmanın da bazı zorlukları vardır. Özellikle odaklanmak ve ertelemeden işleri bitirmek hayli büyük bir efor gerektirir. Peki verimli bir şekilde çalışabilmemizi sağlayan bir çalışma alanı nasıl olmalı?

Dekorasyonun Altın Kurallarından Biri: 60/30/10

Evinizde veya evinizin bir odasında kullanacağınız renkleri belirlediniz ancak renk paletinde bulunan onca farklı tonu nasıl harmanlayacağınızı bilmiyorsunuz. Hangisinin ana renk, hangisinin ikincil renk ve hangilerinin yardımcı renkler olacağına karar vermek oldukça zahmetli bir süreç.

Neyse ki tam bu noktada imdadımıza yetişen bir kural var: 60/30/10! 

5 Adımda Daha Sağlıklı Ve Güvenli Bir Bebek Odası

İçlerindeki keşfetme dürtüsünün bizlerden kat kat daha fazla olması nedeniyle çocukların ev içinde tehlikelerle karşı karşıya kalma olasılığı oldukça yüksek.  Ebeveynler olarak çocuk odası dekorasyonlarında kullandığımız malzemelere, mobilyaların dizaynına ve bakımına dikkat ederek bu riski düşürmek elimizde.

Patili Evlerde Pratik Çözümler

Kedi köpek ebeveynleri bilirler; ancak birlikte yaşamaya başladığınızda tecrübe edersiniz zorlukları. Artık yaşam alanınız sadece size ait değildir. Onun evde sizden daha fazla vakit geçirdiğini de düşünürsek yaşam alanını ikiniz için de uygun şekilde düzenlemenin ve bazı değişiklikler yapmanın vakti çoktan gelmiştir.

Paris'te Sanat Eseri Niteliğinde Bir Daire

Paris'te Rue Bonapart'ta 1880 yılında inşa edilmiş tarihi binada bir daireye konuk oluyoruz. Gérard Faivre tarafından orjinal mimari detaylar korunarak, ince bir titizlikle renove edilen dairenin en özel detaylarına ve ilham veren fransız mimarisinin, çağdaş sanatla harmanlandığı projeye  yakından bakmak için yazımıza göz atın.