Ağaç Dilimleri Kullanarak Kolayca Yapabileceğin Birbirinden Şık Ev Aksesuarları

Ağaç Dilimleri Kullanarak Kolayca Yapabileceğin Birbirinden Şık Ev Aksesuarları

Ağaçlar canlıyken doğayı süslerken ömürlerini tamamladıktan sonra da evlerimizi mobilyalar ve aksesuarlar olarak evlerimizi süslüyorlar. İşte evinizde az bir emekle yapabileceğiniz ağaç dilimlerinden yapılan çok şık aksesuarlar.

1. Bitkileriniz veya küçük süs eşyaları için askılı raf

İhtiyacınıza göre büyüklüğüne küçüklüğüne siz karar verebilirsiniz. Ağaç parçasının etrafına dört tane delik açıp ip ya da kayış ile bu 4 deliği birleştirin. Zevkinize göre aksesuarınızı boyayabilirsiniz. Uzun ömürlü olması için vernik kullanmanız önemli.

2. Evinize giren herkesi kıskandıracak naturel görünümlü dekoratif süsler

Tıpkı yukarıdaki askılı raf mantığında hazırlayıp dilediğimiz objeleri altından sarkıtıyoruz. Bu örnekteki balık şeklinde kesilmiş ve boyanmış ahşaplar oldukça yaratıcı görünüyor.

3. Her gördüğünüzde gülümsemenizi sağlayacak bu mutfak süsü

Yapılışı biraz zahmetli olsa da çekilen emeğe kesinlikle değer. Basitçe geniş bir ahşap parçası üzerine evimizdeki mutfak eşyalarından bir yüz çizmek şeklinde özetleyebiliriz. Örnekte kuru dallardan da faydalanıldığını görüyoruz. Yaratıcılığınızı konuşturun! :)

4. Sevdiğiniz sözleri ya da isimlerinizi yazabileceğiniz duvar süsleri

Burada kullanabileceğiniz üç yöntem var. Birincisi ahşap yakma kalemi ile dilediğiniz şekil veya yazıları işlemek. İkincisi boyama yöntemi, üçüncüsü ise en zor olanı oyma yöntemi. Ahşap oyma işi başlı başına zorlu bir süreç olduğu için eğer tecrübesizseniz boyama tekniğiniz kullanmanızı tavsiye ederiz. Sevdikleriniz için çok güzel bir hediye değil mi?

5. Nispeten daha küçük çapta dallar kullanılarak yapılan bardak altlıkları

Mutfak benim vazgeçilmezim diyorsanız bunlar tam size göre. Küçük ahşap dilimlerinin üzerine dilediğiniz desenleri yukarıda bahsettiğimiz teknikleri uygulayarak aktarabilirsiniz.

6. Küçük parçaları yan yana getirerek yapılan masa örtüsü

Bir kumaş ya da muşamba üzerine küçüklü büyüklü ahşap dilimlerini yerleştirerek oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bütün dilimlerin eşit kalınlıkta kesilmesi. Kaliteli bir yapıştırıcı kullanmanız önemli. 

7. Kış aylarında içinizi ısıtacak bir duvar süsü

Biraz hayal gücüyle yapılamayacak şey yok gibi. Bu kardan adam figürü de onlara bir örnek. Dikdörtgen bir levha üzerine ağaç dilimleri yerleştirilecek elde edilmiş çok sevimli bir duvar süsü :)

9. Evinize gelenleri tüm doğallığıyla karşılayacak 'Hoşgeldin' yazısı

Yaklaşık 20 tane küçük dilimi altlı üstlü yapıştırarak kolayca elde edebilirsiniz. Üzerine ister boya ister başka bir teknikle yazınızı yazabilirsiniz. 

11. Hediyelerin üzerine kurdela yerine bu şık parçaları koymaya ne dersiniz?

Küçük çaptaki dilimlerin üzerine kar taneleri çizmek oldukça hoş bir fikir olabilir. Hediyelerin üzerine koyabilir hatta belki anahtarlık olarak bile kullanabilirsiniz.

11.jpg

12. Dilediğiniz desenleri üzerinde sergileyebileceğiniz duvar süsleri

Burada olay tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda. Büyüklüğü, üzerindeki desenleri kendi isteğinize ve odanıza uyumuna göre seçebilirsiniz. Belki olayı bir adım öteye taşıyıp ahşap dilimler üzerine tablolar yapanlar da olabilir :)

Her türlü hizmet ihtiyacında Armut yanında. Boya badanadan dekorasyona, temizlikten fotoğrafçıya kadar 2000'in üzerinde kategoriye Armut'la kolayca ulaşabilirsin.

Armut.com'u ziyaret et >

 

 

görseller: homesthetics.net

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Kitap Kurtlarının Bakmaya Doyamayacağı Birbirinden Yaratıcı 18 Kitaplık Tasarımı

Kitap Kurtlarının Bakmaya Doyamayacağı Birbirinden Yaratıcı 18 Kitaplık Tasarımı

Dünyanın Dört Bir Yanından Bakmaya Doyamayacağınız Masalsı Evler

Dünyanın Dört Bir Yanından Bakmaya Doyamayacağınız Masalsı Evler