Usta Ellerin Dokunuşuyla Bambaşka Bir Görüntüye Kavuşan 9 Ev

Usta Ellerin Dokunuşuyla Bambaşka Bir Görüntüye Kavuşan 9 Ev

Zamanında seve seve dayayıp döşediğimiz evimiz gün gelir gözümüze kötü görünmeye başlar. Banyomuza, mutfağımıza ya da oturma odamıza gözümüz öyle alışır ki artık orada geçirdiğimiz vakitten keyif alamaz oluruz ve o anda anlarız ki artık değişiklik yapma vakti gelmiştir. Size ilham vermesi için ev dekorasyonunda usta ellerin dokunuşuyla bambaşka bir görüntüye kavuşan 18 evi derledik. 

1. Akşamları girmek istemeyeğimiz türden bir yatak odası içinden çıkmak istemeyeceğimiz bir yatak odasına dönüşmüş. Değişen duvar renkleri, aydınlatmalar o sıkıcı ortamı hızlıca değiştirmiş.

öncesi_sonrasi_dekorasyon

2. 'Mutfağım çok eski ne yapsam da artık mutlu etmez beni' diyenleri buraya alalım. Gördüğünüz gibi çok da büyük masraflara girmeden mutfağı baştan yaratmak mümkün. Koyu renklerden kurtulup açık renklerin önünü açmak güzel bir başlangıç olabilir.

dekorasyon_öncesi_sonrasi_mutfak

3. Soldaki odada ailenizle otursanız ne yapardınız? Muhtemelen herkes televizyona bakar ve kimse kimseye bir kelime etmezdi değil mi? Peki ya sağdaki oda? Oraya bakınca aklınıza ne geliyor? Yaratıcılık, ilham ve dahası! Televizyondan kurtulmak fena bir fikir olmayabilir.

ev_dekorasyon

4. Sıradan bir mutfağı 'ben buradayım' diyen bir mutfağa çevirmek için neler yapmak için size vereceğimiz en önemli taktiklerden biri: kontrast yaratın! Birbirine yakın ve tek düze tonlar yerine koyu ve açık renkleri harmanlayın!

ev_dekor_öncesi_sonrasi

5. Burada da üstteki fotoğrafta bahsettiğimize benzer bir problem olduğunu farketmişsinizdir. Solda tek düzelik, sıkıcılık hakimken solda kontrast, hareket ve enerji var. 

ev_dekor_öncesi_sonrasi

6. Peki ya banyolar? Çoğu zaman 'aman kaç dakika orada kalıyorum' diyerek ihmal ediyoruz onları değil mi? Orada geçirdiğimiz kısıtlı da olsa çok değerli. Güne hazırlandığımız ya da günün stresini attığımız bir yer. Gereken özeni göstermekte fayda var. Hayat kalitenizi arttıracağından emin olabilirsiniz!

ev_dekor_öncesi_sonrasi

7. Bol ışık olan bir ondanız varsa onu çok açık bir renge boyamak yapacağınız en büyük hatalardan biri olacaktır. İçeri giren yoğun ışık, açık rengin yansıtıcılığı ile birleşince dayanılmaz bir hal alabilir. Bu tür odalarda nispeten daha koyu tonları tercih etmek daha akıllıca olacaktır.

ev_dekor_öncesi_sonrasi

8. Koyu renk yatak odalarında uyku kalitenizin kat kat arttığını biliyor musunuz? Bu arada, soldaki fotoğrafta yatak başında bir ayna görüyoruz, onları dekoratif tablolarla değiştirmek gerçekten yerinde bir karar olmuş.

ev_dekor_öncesi_sonrasi

9. Yemek odanız için düz duvarlar hafif bir seçim olabilir. Orada daha ağır bir hava estirmeniz daha yerinde bir karar olacaktır. Emin olun misafirleriniz de böylesini daha çok beğenecek.

ev_dekor_öncesi_sonrasi

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Zorlu Lekeleri Kolayca Temizlemek İçin Birbirinden İlginç Yöntemler

Zorlu Lekeleri Kolayca Temizlemek İçin Birbirinden İlginç Yöntemler

Paris'te Sanat Eseri Niteliğinde Bir Daire

Paris'te Sanat Eseri Niteliğinde Bir Daire