Evde Çalışma Ortamı Hazırlama Rehberi

Evde Çalışma Ortamı Hazırlama Rehberi

Bir yandan şehir hayatının yoğunluğu ve beraberinde trafikte kaybedilen zamanların artması bir yandan da teknolojinin sağladığı imkanlarla birlikte evden çalışmak git gide yükselen bir trend haline geldi. 

Bazılarımız haftanın belli günlerini evde geçirirken bazılarımız tamamen evlerinden çalışıyorlar. Evden çalışan herkes çok iyi bilir ki oldukça konforlu görünse de evden çalışmanın da bazı zorlukları vardır. Özellikle odaklanmak ve ertelemeden işleri bitirmek hayli büyük bir efor gerektirir. Peki verimli bir şekilde çalışabilmenizi sağlayan bir çalışma alanı nasıl olmalı? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Yazımızda adım adım çalışma alanının nasıl düzenleneceğini anlattık. Hadi birlikte bakalım.

Adım 1: Evinizdeki Uygun Alanları Belirleyin

Ayrı bir odayı çalışma alanı mı yapacaksınız yoksa mevcut odalarınızın bir köşesinde bir alan mı oluşturacaksınız? Öncelikle bu alanları belirleyin. Işık, ses, sıcaklık gibi koşulları da göz önünde bulundurun.

calisma_odasi_dekorasyon

Adım 2: İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Daha sonra ihtiyaçlarınızın ne olduğunu tespit edin. Haftada kaç saatinizi bu alanda harcayacaksınız? Sessizlik sizin için önemli mi? Ne kadar büyük bir alana ihtiyacınız var? Çalışırken özel bir ekipman kullanacak mısınız? Bu ve bunun gibi soruları kendinize sorun.

calisma_odasi_dekorasyon

Adım 3: Belirlediğiniz Alternatif Yerleri İhtiyaçlarınız Çerçevesinde Değerlendirin

Belirlediğiniz alanları ihtiyaçlarınız doğrultusunda değerlendirin ve size en uygun yeri seçin. Elbette bu noktada evinizin estetiğini de göz önünde bulundurmalısınız ancak bunu siz de biliyorsunuz ki çalışırken mutlu olmanız çok daha önemli. Çünkü çalışırken mutluysanız sonrasında da mutlu olursunuz.

calisma_odasi_dekorasyon

Adım 4: Yaratacığınız Alanın Stilini Belirleyin

Hangi dekorasyon stili sizin daha yaratıcı ve verimli olmanızı sağlıyor? Klasik tarzda mı daha huzurlusunuz modern tarzda mı? Bu soruların cevaplarını bulup ona göre mobilya tercihinizi yapmanız gerekiyor. Unutmayın: sevmediğiniz bir mekanda çalışmak kadar kötü bir şey yoktur.

calisma_odasi_dekorasyon

Adım 5: Masa Şeklinizi Belirleyin

Geldik en önemli noktalardan birine. Diğer faktörlerin hepsi bir yana masa bir yana. Üzerinde saatlerimizi harcayacağımız masamızın ihtiyaçlarımızı karşılaması çok önemli.

Bu noktada bazı alternatifleriniz: U şeklinde, L şeklinde, dikdörtgen, oval kesim veya ayakta çalışmayı sevenler için yüksek masalar.

calisma_odasi_dekorasyon

Adım 6: Aydınlatma

En az masa kadar önemli bir başka faktör, aydınlatma. Nasıl hissettiğimizi, verimliliğimizi doğrudan etkiliyor. Işığın rengi ve miktarı kritik faktörler. 

calisma_odasi_dekorasyon

Evinizde çalışma ortamı hazırlarken mobilyadan dekorasyona ihtiyacınız olabilecek her hizmet Armut'ta. 

İç Mimar Dekorasyon İçin Ücretsiz Fiyat Teklifi Al >

Özel Mobilya Yapımı İçin Ücretsiz Fiyat Teklifi Al >

görseller: housebeautiful.com

 

 

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Boş Duvarları Süsleyecek 11 Kendin Yap Tablo Önerisi

Boş Duvarları Süsleyecek 11 Kendin Yap Tablo Önerisi

Kendin Yap: Duvar Aksesuarları

Kendin Yap: Duvar Aksesuarları