Patili Evlerde Pratik Çözümler

Patili Evlerde Pratik Çözümler

Kedi köpek ebeveynleri bilirler; ancak birlikte yaşamaya başladığınızda tecrübe edersiniz zorlukları. Sizin onu eğittiğinizden daha fazla o sizi eğitir. Sabrı, koşulsuz sevgiyi ve sadakati öğretir. Artık yaşam alanınız sadece size ait değildir. Onun evde sizden daha fazla vakit geçirdiğini de düşünürsek yaşam alanını ikiniz için de uygun şekilde düzenlemenin ve bazı değişiklikler yapmanın vakti çoktan gelmiştir. Yazımızda bahsedeceğimiz  tüm bu değişikliklerden sonra evinizin eski halinden çok daha iyi gözükeceğini garanti ediyoruz.

evde_kopek_besleme

Sığınak

Alanları kişiselleştirmek kesinlikle iyi fikir! Köpeklerde sadece kendilerine ait bir alana sahip olmak isterler. Örneğin; kanepenin hep aynı bölümünde yatarlar veya sehpanın altını güvenli bölge olarak kabul ederler. Siz de evinizde en çok vakit geçirdiğiniz yerde ona ait bir yer oluşturun. Oluşturacağınız alan içinmevcut yerleşiminibozmayın. Evdeki eşyaların yerinin değişmesinden kedi ve köpekler de hoşlanmayacaktır. Sığınak olarak tasarlayacağınız bölümü mekanın genelinde kullandığınız renk ve mobilyalara adapte etmeye çalışın. Yatağını yerleştirin. Çabuk kabullenmesi için sevdiği oyuncaklarını da onun için ayırdığınız bölüme yerleştirin.

Koltuk minderi

En zorlandığımız konulardan biri de küçük dostlarımızın koltuk ve yatağa çıkmamasını sağlamak. Her ne kadar bunun için uğraşsak ta bir süre sonra kendiliğimizden bu durumu kabullenip, kucağınıza yattığında hissettiklerimizin, koltuklarımızdan daha kıymetli olduğu kanaatine varırız. Tecrübeyle sabit. Koltuklarınızı örtmek yerine, koltuk minderlerini kullanmayı deneyin. Böylece hem kendi yerini bilecek, diğer bölümlere çıkmayacak hem de tüy ve temizlik problemi büyük ölçüde çözülecek.

kopek_koltuk_minderi

Mama İstasyonu

Patili dostunuzun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken, dekoratif çözümler üretin. Evinizin tarzına uygun pratik bir yaşam ünitesi tasarlayın. Eğer mamayı saatli olarak veriyorsanız mama kaplarını çekmeceli kısma yerleştirebilirsiniz. Kapaklı mama depolama dolabı, koku problemini ortadan kaldıracak. Ona ait eşyaları, oyuncakları ve tasmasını da bu ünitede konumlandırabilirsiniz.

mama_istasyonu

Hayvan dostu mobilyalar

Mobilya tasarımları arasında şu sıralar sıkça karşılaştığımız "pet friendly", çok fonksiyonlu mobilyalara mutlaka göz atın.  Tasarımcılar bu yaratıcı mobilyalar ile hem sizin hem de patili dostunuzun kullanabileceği ortak alanlar oluşturmayı hedefliyor. Bu şekilde yem yerden tasarruf edebilir hem dedostlarınıza farklı yaşam alanları yaratabilirsiniz. Eğer mobilyalarınızı değiştirmek gibi bir planınız varsa, hayvan dostu mobilya tasarımları mutlaka değerlendirin.

hayvan_dostu_mobilyalar

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Kaliteli Bir Uyku İçin Yatak Odasi Nasıl Dekore Edilmeli?

Kaliteli Bir Uyku İçin Yatak Odasi Nasıl Dekore Edilmeli?

Game Of Thrones Hayranları Bu Dekorasyon Fikirlerine Bayılacak

Game Of Thrones Hayranları Bu Dekorasyon Fikirlerine Bayılacak