Kaliteli Bir Uyku İçin Yatak Odasi Nasıl Dekore Edilmeli?

Kaliteli Bir Uyku İçin Yatak Odasi Nasıl Dekore Edilmeli?

Uyku problemi mi yaşıyorsunuz? Peki iyi düzenlenmiş bir yatak odasının uyku kalitesini artırdığını biliyor musunuz? İyi bir uyku için yatak odalarının nasıl düzenlenmesi gerektiğini; renkler, yerleşim, aydınlatma ve havalandırma alt başlıkları ile birlikte inceleyelim. İşte başlıyoruz.

yatak_odasi_dekorasyon

Renkler

Yatak odalarında taze ve pastel renkler kullanmaya özen gösterin. Mavi tonlarının rahatlatıcı etkisini bilmeyen yoktur sanırım. Uyku öncesinde yatak odanızda mavi, somon, vizon, krem, mint yeşili gibi renkleri görmek sizi rahatlatacak ve uykuya hazırlayacak. Koyu renk mobilyalardan da mümkün olduğunca kaçının. Ahşabın açık tonlarını tercih edin.

yatak_odasi_renk_secimi

Yerleşim

Yatak odalarında tüm eşyalarınızı kapalı olarak muhafaza edeceğiniz kadar depolama alanına ihtiyacınız var. Düzenli ve kalabalık olmayan bir görüntü sizi daha rahat hissettirecek. Eğer ayrı bir giyinme odanız yok ise tüm kıyafetlerinizi alacak hacimde geniş gardroplar seçin. Diğer aksesuarlar ve özel eşyalarınız içinde çekmeceli şifonyerleri kullanabilirsiniz. Eğer yatak odasında ayna kullanıyorsanız, uyurken görüş açınız dışında kalacak bir alanda konumlanmasını sağlayın. Yatak odasında simetri önemlidir. Yatak başınızın, yaslandığı duvara mutlaka ortalı olmasına özen gösterin.

yatak_odasi_yerlesim

Havalandırma

İyi bir uyku için yatak odalarının uyku öncesi iyi havalandırılmış olması gerekir. Eğer yatak odasında klima kullanıyorsanız; odayı gündüz saatlerinde iyice havalandırıp, uyku saati öncesi odayı klima ile ideal sıcaklığa getirmek ve uyku sırasında klima çalıştırmamak en doğrusu olacaktır. Eğer uyku sırasında serinlikten hoşlanıyorsanıztavan vantilatörlerini deneyebilirsiniz. 

yatak_odasi_havalandirma

Aydınlatma

Söz konusu gece uykusu olduğunda "Güneş girmeyen eve doktor girer" sözünün tam tersini uyguluyoruz. Sabah uykusunda sorun yaşıyorsanız karartmalı perdeler kullanın, böylece gün ışığı içeriye girmeyecek ve uykunuz bölünmeyecek. Eğer tamamen karanlık bir ortamda uyuyamıyorsanız, kademeli olarak ışığı ayarlanabilen gece lambası veya abajurları tercih etmek iyi bir çözüm olacaktır.

yatak_odasi_aydinlatma

En İyi Dekorasyon Firmalarından Ücretsiz Fiyat Teklifi Al >

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Ankara'da İskandinav Dekorasyon Stiliyle Döşenmiş Bir Eve Konuk Oluyoruz

Ankara'da İskandinav Dekorasyon Stiliyle Döşenmiş Bir Eve Konuk Oluyoruz

Patili Evlerde Pratik Çözümler

Patili Evlerde Pratik Çözümler