Çocuk Odaları İçin 4 "Kendin Yap" Fikri

Çocuk Odaları İçin 4 "Kendin Yap" Fikri

İyi tasarlanmış ve  yaratıcılığı geliştirmeye yönelik planlanmış bir yaşam alanlarının çocukların gelişimindeki önemini biliyor musunuz? Peki uygulaması son derece basit dört "kendin yap" fikriyle, çocuğunuzun odasında küçük ama etkili dokunuşlar yapmaya ne dersiniz? Üstelik tüm bu dokunuşları çocuğunuzla birlikte keyifli birer aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

Dekoratif Duvar Boyası

İhtiyacınız olanlar; seçeceğiniz renklerde iç cephe boyaları, kağıt bant, yerleri korumak için naylon, parmak rulo, bir kaç farklı boy fırça ve tulum. Öncelikle boya yapacağınız alanın zeminine naylon serip, kaymaması için duvara kağıt bant yardımıyla tutturun. Bir kurşun kalem yardımıyla figürü duvara çizin, eğer karışık bir figür seçtiyseniz boyarken işinizi kolaylaştırmak için boyanacak alanları numaralandırabilirsiniz. Duvara uyguladığınız figür keskin hatlardan oluşuyorsa kağıt bant yardımıyla kusursuz bir şekilde boyayabilirsiniz. Bu keyifli aktiviteyi çocuğunuzla gerçekleştirin, çizgileri kontürledikten sonra parmak rulo yardımıyla şekillerin içlerini boyamasını isteyin.

cocuk_odasi_kendin_yap

Eğlenceli Duvar Stickerları

Boyaya alternatif ve nispeten uygulaması daha kolay bir öneri var sırada. Duvar stickerları kullanarak ta çocuk odalarında  eğlenceli bir dekor yaratabilirsiniz. Yıldız, bulut, renkli çiçekler veya geometrik şekiller...  Seçtiğiniz şekil ve renkteki stickerlarınızı sipariş verin. Duvar rengi ile kontrast bir renk seçerek daha güçlü bir görüntü yakalıyabilirsiniz. Eğer stickerları duvara homojen bir şekilde uygulamayı planlıyorsanız, bir şablon oluşturmanız size yardımcı olacak.

cocuk_odasi_dekorasyon

Renkli bayraklar

Çocuğunuza kendi imkanlarıyla odasında değişiklik yapmasına izin verin. Bu durum onun yaratıcılığı arttıracak ve yaşam alanı ile olan bağı kuvvetlenecektir. Sıradaki "kendin yap" projemiz son derece basit. Onun seçeceği renklerde kumaşlar alın, desenli kumaşları tercih edebilir veya düz renkler kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; renkli kumaşlar, makas, naylon ip ve kumaş yapıştırıcısı. Renkli kumaşları kare şeklinde kesin ve hazırlayın, sırasıyla kare kumaşları ipe dizin ve üçgen şekilde yapıştırın. İşte bu kadar! Bu eğlenceli dekor odaya kesinlikle renk ve sıcaklık katacak.

cocuk_odasi_dekorasyon_fikirleri

Tül Cibinlik

Her çocuk kendisine özel bir alana sahip olmak ister. Sizde çocuğunuza sadece ona ait olduğunu hissedeceğikeyifli bir köşe tasarlayın. Üstelik evde kullanılmayan beyaz tülleri değerlendirerek. Tavana monte edeceğiniz kancalar yardımıyla tülü tutturun. Kendi özel alanındaoturması için yere minder veya halı yerleştirebilirsiniz. Çocuğunuza, kendisine ait bu küçük alanı düzenlemesine izin verin.  Tülün içinde yılbaşı ışığı olarak ta bildiğimiz küçük led dizileri kullanmayı deneyin. Bu loş ışığı, karanlıkta uyuyamayan çocuklar çok sevecek.

cocuk_odasi_kendin_yap_fikirleri

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Evinin Farklı Odalarında Hangi Aydınlatma Tekniklerini Kullanmalısın?

Evinin Farklı Odalarında Hangi Aydınlatma Tekniklerini Kullanmalısın?

Uzmanlarından Evde Bitki Bakımının İncelikleri

Uzmanlarından Evde Bitki Bakımının İncelikleri