Ev Dekorasyonunda Mercan Rengi Devrimi

Ev Dekorasyonunda Mercan Rengi Devrimi

2019’un en popüler renkleri arasında mercan da yer alıyordu. Tasarımcıların birçoğu bu sene bu renge adeta aşık! Bu nedenle yazımızda renk paletinize bu tonları da eklediğinizde nasıl bir şeylerle karşılaşacağına göz atalım istedik. Ayrıca dekorasyonla ilgili daha fazla şey öğrenmek istersen aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsin.

Oturma Odanız için İdeal Renk Kombinasyonu Örnekleri

Dekorasyonda Renklerin İşaretleri Ve Etkileri

Evleri Büyük Ve Aydınlık Gösterecek Boya Badana Fikirleri

2018’in güzel ama yumuşak mavi ve mor renk trendlerinden sonra, dekor ve moda endüstrisini canlı mercan rengi modası sallayacak. Mercan rengi, mavi ve gri gibi soğuk renkler için de harika bir uyum yakalayacak gibi görülüyor, bu yüzden de evindeki  mevcut paletlerine eklemek kolay olacak.

Neden bu şekilde cesur bir renk seçildi dersen, dijital gerçekliklerimiz içinde doğal akışa dönmek ama bir o kadar da canlı kalmak için mercan renginin tercih sebebi olması mantıklı görünüyor. Yaşam gerçeklerimize göre seçilen moda renkleri, sosyal bağlantı arzusu ve keyifli ortamlar oluşturma bağlamında nitelikli tercihler yapıyor. Mercan tonları da bu sene onlardan biri olmuş durumda.

Mercan rengini sevmek ve belirttiğimiz üzere ona uyum sağlamak kolaydır. Hem içerisinde pembe ışıltısı taşır, hem kırmızıya dönük bir yanı vardır hem de turuncunun enerjisi herkesi bir anda kendisine çeker. Peki, dekorasyonuna bu rengi nasıl adapte edebilirsin hemen bakalım...

Bu tondaki sıcak canlı renkler, soğuk veya nötr renk düzlemlerinin öne çıkmasını sağlar ve kolayca uyum yakalatır.  Evininin girişine biraz renk ve hareket katmak için neşeli bir mercan rengine boyayabilirsin.

Eğer işinin ehli bir boyacıya ihtiyacın olursa, Armut’taki tecrübeli boya badana ustalarından ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

Banyon için de bu yıla dair en göz alıcı renk mercan rengi. Güzel kombinlerle banyoda kullanılabilecek bu alternatif rengin enerjisinin tadını çıkarabilirsin. Banyonuzun nötr renk düzeninden bıktıysan, mercan gibi koyu bir vurgu alanı güzel fikir olabilir. Özellikle havlu ve aksesuarlarını bu renkle güncelleyerek denizden çıkan bu eşsiz hazinenin canlı vurgusunu banyoya taşıman mümkün. Beyaz veya bej renkli bir banyoya sıcaklık eklemek için mercan kutulardan, hatta bir duş perdesinden yararlanılabilir.

Renkten emin olamıyorsan, küçük değişikliklere kırlentlerle başlayabilirsin. Koltuk üzerinde ya da yatak odasında kullandığın kırlentlerin birkaçını mercan rengiyle değiştirerek gözünün alışmasını sağlayabilirsin.

Öte yandan, dekorasyon için hemen çalışmalara başlamalıyım diyorsan, oturma odasında kullanacağın pastel renkli bir tablonun altına mercan rengi bir koltuk, dekoratif şal ya da aksesuar ekleyebilirsin. Yorgun duran beyaz, gri hatta ahşap mobilyalarına turuncu ve pembe ışıltılı bu renk kesinlikle çok yakışacak. Ancak mercan renkli halı tercihi gibi cesur tercihlerden de çekinmeyin. Bu rengi oturma odana adapte etmen o hiç de zor olmayacaktır. Hem pembe hem de kırmızı alternatiflerinin yerine kolayca geçebilir...

Koltuklarını yenilemek yerine kumaşlarını değişmek de iyi ve daha hesaplı bir alternatif olabilir. Bu iş için Armut’taki en iyi koltuk döşemecilerden ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

Söz konusu yatak odansa, burada da son derece huzurlu ve neşeli bir renk olarak sıcak tonlarda dokunuş yapabilirsin. Özellikle lacivert gibi koyu renklerle mercanı birleştirmek odanın dingin atmosferini koruyacaktır. Aydınlık ve bohem tarzdaki odalar için de yine mercan tonları mekana ışıltı katmaya hazırdır. Benzer şekilde yetişkin odalarının haricinde çocuk odalarında da gerek duvarda gerekse tekstil ve mobilya ürünlerinde bu rengin kullanılması mekanın cıvıl cıvıl olmasına katkı sağlayacak!

Görsel kaynak: pinterest

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Evini Eşyalı Kiraya Vererek Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler İçin Dekorasyon Önerileri

Evini Eşyalı Kiraya Vererek Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler İçin Dekorasyon Önerileri

Çocuk Odaları için Yaratıcı Çözümler

Çocuk Odaları için Yaratıcı Çözümler