Mutfağının Havasını Değiştirecek 10 Halı Önerisi

Mutfağının Havasını Değiştirecek 10 Halı Önerisi

Taş ya da parke zeminli mutfaklarda genellikle yerde çok büyük olmasa da bir halı, yolluk ya da mutfaktaki boş alanın ebatına göre seçilmiş kilim kullanmak isteriz. Özellikle ayakta bir şeyler hazırlarken ya da mutfaktaki masanızda bir şeyler atıştırırken ayağınızın altında sıcak bir alan oluşturmak sağlık için de uygundur. Aksini düşünseniz bile bu kadar seramik ve çelik materyalle oluşturulmuş alanınıza doğru bir tercihle sıcak ve sevimli bir dokunuş katmaya ne dersiniz? Mutfak dolaplarını ve seramikleri değiştirmeden halılarla evin bu soğuk alanına yenilik katmak isterseniz, bu önerilerimize mutlaka göz atın.

1- Sanatsal çizgiler

Sanatsal çizgiler taşıyan bir halı

Mutfağınızda tablo asmak için yeriniz yoksa hiç üzülmeyin. Sanatsal fırça dokunuşlarıyla dokunmuş bir kilim, özellikle küçük alanlı ve renksiz alanlar için oluşturulmuş renkli ve modern bir seçenek olacaktır.

2- Doğal görünümler

Doğal görünümlü bir halı

Bu sene özellikle hasırlar, çuval görünümlü dokumalar oldukça ön planda. Bu şekilde tığ ile örülmüş bir kilim ya da dokuma halı ile mutfağınıza son derece yenilikçi ve sade bir hava katabilirsiniz. Özellikle mutfağınızda güzel bir bahçe manzaranız varsa, bu tarz doğal ürünleri tercih edebilirsiniz.

3- Ombre modası

Ombre desenli bir halı

Mutfağınızda karanlık yer kaplamaları ya da dümdüz bir renk hakimiyeti varsa, bunu kırmak için yere pastel tonlarında gölge geçişli bir halı katabilirsiniz, böylece farklı dekorlarla da kombinleyebileceğiniz güzel bir zemin elde etmiş olursunuz.

4- Eskimeyen yün halılar

Yün halı

Antika meraklısıyım diyorsanız, elbette mutfağınızda da doğru bir kombin seçtiğiniz sürece hiç çekinmeden doğal yünlü halıları tercih edebilirsiniz. Eğer modern bir mutfağınız varsa, renk cümbüşlerine kaçmayan doğal renklerle dokunmuş bir ya da iki tonlu yün halılarla vintage modasını mutfağınıza getirebilirsiniz.

5- Renkli geometrik desenler

Renkli geometrik desenli bir halı

Geometrik desenler bilindiği üzere bu sene her yerde kullanılır hale geldi. Düz kahve dolaplarınızın olduğu bir alanda renkli bir alan yaratmak istiyorsanız, sıcak renkler ve geometrik desenlerle hazırlanmış bir kilim tercih edebilirsiniz.

6- Antik Yunan ve Mısır desenleri

Antik yunan halı

Mitoloji hayranıysanız, kendinize özgü bir tarz yakalamak istiyorsanız evinize antik zaman dokunuşlarını taşıyabilirsiniz. Karakteristik desenlerin bezendiği kilimler sizin için doğru tercih olabilir.

7- Bohem ve klasik

Bohem ve klasik halı

Bohem ve biraz da klasik seviyorsanız, sizi rahatlatıcı renklerde ve desenlerde yolluklar seçerek tarzınızı mutfağınıza taşıyabilirsiniz.

8- Petek desen

Petek desenli halı

Mutfağınızın ortamını daha sıcak ve sevimli kılmak istiyorsanız ama bunu yaparken de sizi çok yormayan küçük desenler olsun istiyorsanız özellikle mutfak masalarının altında petek desenleriyle oluşturulan renkli tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz.

9- Zig zag

Zigzag desenli halı

Bu sene yeşillerin ve zig zag desenlerin senesi oluyor diyebiliriz. Özellikle mutfağınızı yaza uygun hale getirirken ince, doğal bir dokumaya sahip bu tarz bir kilim tercih edebilirsiniz.

10- Amerikan stili

Amerikan sitili halı

Mutfağınızda yuvarlak bir yazlık halı kullanmak isterseniz, Amerikan stili halılarla kolaylıkla kumlu renklerden oluşan bir kombin yapabilirsiniz. Modası geçmeyen bu kilimle de güzel bir gürünüm yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın. Dilerseniz etrafına kendiniz püskül ve ponpon ekleyerek de bu sade görüntüye biraz neşe katabilirsiniz.

Mutfağını Yenilemek Mi İstiyorsun?

İhtiyacın Olan Bütün Hizmetler Armut'ta!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

 

Görsel kaynak: Pinterest.com

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Hayal Gücüyle Tasarlanmış Çocuk Odaları

Hayal Gücüyle Tasarlanmış Çocuk Odaları

Farklı Ülkelerin Ev Dekorlarından Esinlenin

Farklı Ülkelerin Ev Dekorlarından Esinlenin