2019 Dekorasyon Trendleri

2019 Dekorasyon Trendleri

2019’a geri sayım başladı. Yeni yıl için planlar yapıp hayaller kurarken evini de yeni yıla uygun dekore etmeyi unutma! Bu yazımızda, şimdiden evinde 2019’un yeni trenlerine uygun değişiklikler yapacaklar için dünyaca ünlü tasarımcıların fısıldadığı tüyoları bulabilirsin.

1.     Çiçek desenli kumaşlar ve duvar kağıtları: Dev çiçek baskıları geri döndü. Geleneksel floral desenlerle oluşturulan dijital baskılı kumaşlar ve duvar kağıtları evleri süsleyecek. Ancak bunları kombinlerken sade detaylı motifler kullanmayı ihmal etmemelisin. Geleneksel kilimlerde olduğu gibi birbirini takip eden geometrik motifler bu sene “out” oluyor.

2.     Yeni nesil mücevher tonları: Edge trendi evlere girmeye hazır. Şu andan itibaren her yerde derin, zengin mücevher tonları görmeye başlayabilirsin. Koyu çivit mavi, avcı ve zümrüt yeşili ve koyu deniz mavisi gibi renkler ön planda. Beyaz zemin üzerine güzel bir kompozisyon oluşturmak için yeni nesil renkleri kumaş, aksesuar ve kilim içeren oturma odaları, yemek odaları ve yatak odaları gibi farklı mekanlarda kullanabilirsin. Öte yandan cool gri tonlarını bu senelik tozlu raflara kaldırıyoruz.

2019-2.jpg

3.     Kalın desenli fonlar: Kalın fontlarla hazırlanmış iri desenler özellikle mutfaklarda derinlikli arka planları oluştururken ön plana çıkacak. Bu şekilde geometrik baskılardan oluşan fayansları tercih edebilirsiniz. Bu sayede mutfak alanları daha popüler ve iddialı duracak. Öte yandan bu yıl, kendinden küçük desenleri içerek düz renkli fayanslar tamamen demode...

2019-3.jpg

4.     Uyumlu el yapımı detaylar: Jüt, pirinç, seramik, çini ve kil gibi sürdürülebilir malzemelerle elle yapılan ürünler, 2019'da trend ürünler olacak. İnsanların doğayla daha fazla temas halinde olmaları için bu topraklama elemanlarına evlerinde ihtiyaç duyduklarını gören tasarımcılar, bu tür ürünleri öneriyor. Ancak karmaşık desenlerden uzak durmanız konusunda da uyarıldığınızı hatırlatalım.

5.     Çıtalı ve cibinlikli yataklar geri döndü: İnsanların kendini soyutladığı, güvende hissettiği ve rahat olması gerektiği anlarda çıtalı yataklar devreye giriyor. 2019’da sizi kucaklayan mobilyalara ihtiyacınız var! Öte yandan 2019’da yatak odalarındaki lif sanatı, makrame örgüsü gibi doğal trendleri kaldırmalısın.

2019-5.jpg

6.     Boho vibe geri döndü: Evet, doğal ahşaplar geri döndü, ama bu sefer daha bükümlü... Kavisli mobilyalar ve desenli kumaşlarla daha yumuşak hatlar sağlanarak evlere modern bir vintage havası katılması hedefleniyor. Öte yandan odalardaki renksiz ve tekdüze görünümler tarih oluyor.

2019-6.jpg

7.     Akrilik mobilyalar: Organik ve modern bir görünüm olarak akrilik mobilyaları tercih edebilirsin. Öte yandan ışıldayan bakır kaplamalı pırıltılı mobilyalarla vedalaşma zamanı geldi.

2019-7.jpg

8.     Metal alaşımları: Karışık metal tonları ve materyalleriyle ortamda denge ve tanım oluşturmak her zaman için zevkli bir seçenek olacaktır. Ancak pirinç tercihlerden oluşan yoğun görüntüler bu yıl demode olacak.

9.     Siyah banyolar: Banyolarda iddialı ve sert geçişli siyah tonları hakim olacak. Öte yandan vurgulu, iki renkli fonlar 2019 kataloglarında yer almıyor.

10.   Açık ahşap moda: Özellikle zeminlerde, gözü yormayan açık tonlarda ahşap renkler malzeme olarak tercih edilecek. Ancak yoğun kızıl, bordo tonlamalı sıcak renkler demodeler arasına dahil ediliyor.

11.   Yumuşak halılar tercih edin: Özellikle oturma alanlarında ve yemek masalarının hemen altına yumuşak halı tercihleri geliyor. Dinlendirici tonlarda ve kaliteli malzemelerle dokunmuş halılarla şıklığını tamamlayabilirsin.

2019-11.jpg

12.   Püskül modası: 2019’da hemen her yerde püskül görebilirsin. Özellikle baskın renkli bu detaylar göz dolduracak gibi duruyor. Öte yandan dekorlardaki rose gold detaylar bu sene “out” kategorisinde olacak.

2019-12.jpg

13.   Sıcak ve koyu mutfak dolapları: Beyaz, açık tonlu mutfak dolaplarının aksine mutfağında sıcak ve koyu tonlu dolaplar tercih etmelisin. Mermer seçeneğinin aksine ahşap tezgahlar da bu tarz mutfak dolaplarını ön plana çıkarıyor.

14.  Koyu duvarlar: Hatırlarsan bir dönem koyu renkli bir duvar oluşturularak odalara derinlik kazandırılıyordu. Bu moda, 2019’da yeri dönüyor. 2019’un parlayan koyu mücevher tonlarıyla duvarını boyayarak evine yeni bir hava katabilirsin.

15.   %90 Beyaz %10 renkli: Beyaz duvar ve mobilyalarından vazgeçemiyorsan, 2019’a ayak uydurmak için bu sade alanları ön plana çıkaracak bir tüyo verelim. Odana renk kat! Böylece daha enerjik, modern ve genç bir stil sahibi olabilirsin.

2019-15.jpg

GÖRSEL KAYNAK: Pinterest.com

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Balkonlar İçin Büyüleyici 25 Kış Bahçesi Modeli

Balkonlar İçin Büyüleyici 25 Kış Bahçesi Modeli

2019 Yılbaşı Hediye Fikirleri

2019 Yılbaşı Hediye Fikirleri