Günün Yorgunluğunu Atmak İçin Birebir: Salıncaklar

Günün Yorgunluğunu Atmak İçin Birebir: Salıncaklar

Salıncakta sallanmayı kim sevmez? İnsanın yaşı kaç olursa olsun, salıncakta sallanmak genel olarak rahatlamayı sağlayan, içimizi çocuk enerjisiyle dolduran ve huzur veren bir aktivite.

Hal böyle olunca da salıncaksız bahçeli ve balkonlu ev hayal bile edilemez. Tam mevsimi de gelmişken, siz de bu yaz kendinize yaratıcı bir salıncak edinmeye ne dersiniz?

Elbette çok çeşitli bahçe ve balkon salıncağı edinmek mümkün. Ancak bu yıl ahşap ve kütük modası bulunduğu düşünülürse, siz de salıncağınızı bu materyalden tercih edebilirsiniz.

Eğer evinizde zaten pek de kullanmadığınız bir ahşap bankınız varsa, bunu da küçük marangozluk işlemlerinden sonra evinize bir salıncak olarak yeniden kazandırabilirsiniz. Ahşap salıncaklarınızı sıkıldığınız zaman her yaz yeni bir renge döndürmek de eğlenceli olabilir!

6.png

Ayrıca ahşap salıncağınızın etrafına yine ahşaptan raflar oluşturabilirsiniz. Böylece dinlenirken yanınıza bir şeyler aldığınızda koyabileceğiniz, kitabınızı bırakabileceğiniz ya da doğrudan çiçek saksıları ve sarmaşıklarla bezeyebileceğiniz çok konforlu bir alan elde edersiniz.

Eğer düşük bütçeli küçük yeniliklerden yaratıcı fikirler elde etmek benim işim diyorsanız da bahçenizde pratik salıncaklar da kurabilirsiniz. Diyelim ki ailecek gittiğiniz ve birçok çocuğun bir arada bulunduğu bir yazlığınız var..

Durum böyle olunca çocuklar arasında salıncak kavgasının önüne geçmek istiyorsanız, araba lastiklerinden yapılan salıncaklar yerine sıcaklarda daha kullanışlı bir tercihte bulunabilirsiniz. Çocukların hep oturdukları sandalyeleri boyayarak ve onların isimlerinin hatta belki el izlerinin yer aldığı şekilde süslediğiniz salıncakları sıra sıra bahçenize dizebilirsiniz.

Etrafına yapacağınız sevimli bir peyzaj ile hem şık hem de derli toplu ve özenli bir görüntü elde ederek kendinize çocukların sevinçlerini izlediği bir manzara yaratabilirsiniz. Dilerseniz bunun için de yine özel olarak bir marangoz takviyesi alabilirsiniz.

Eğer sizin vazgeçilmeziniz ferforje ise de salıncaklarınızın düz formları artık terk etme vaktiniz geldi demektir. Oymalı ferforjelerle, demir sanatının harika bükümleriyle yapılan salıncaklar, sade ve şık evler için bu yaz olmazsa olmazlar arasında yerini alacaktır.

Demir salıncaklarınızı yine farklı renklerde boyayarak zamana ve mekana uygun hale getirebilirsiniz. Ahşaplarda olduğu gibi kullanılmayan demir bir banka sahipseniz de küçük tadilatlarla eski bankınızı kendinize harika bir salıncak olarak geri kazandırabilirsiniz.

Tek kişilik huzur arayanlar için de her zaman tekli salıncak seçenekleri vardır. Örgü motiflerle örülü ya da hasır salıncaklar küçük balkonlar için ideal bir seçenektir. Alanınız dar olsa bile bu küçük sevimli salıncakları zevkinize göre süsleyerek yaratıcı seçenekler üretebilirsiniz.

Eğer yağmurda ya da sivrisineklerin arttığı yaz dönemlerinde de bunların içinde koltuk konforu yakalamak isterseniz, içini puf minder ve yastıklarla doldurup üzerine geçireceğiniz cibinlik tül ya da renkli naylon koruyucularla da son derece yaratıcı ve rahat alanlar elde etmeniz mümkün!
 

Marangozdan, Demir Ustasına Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Kullanışlı Bir Mutfak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Kullanışlı Bir Mutfak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Bütçenizi Sarsmadan Evinizi Dekore Etmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 6 Önemli Nokta

Bütçenizi Sarsmadan Evinizi Dekore Etmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 6 Önemli Nokta