Çinili Mutfaklar

Çinili Mutfaklar

Çok büyük bir kültür havuzunda yaşıyoruz. Bu nedenle de evlerimizde dekoratif anlamda dönüştürüp kullanabileceğimiz o kadar fazla malzemeye sahibiz ki bazen bunların arasında seçim ve kombin yapmakta zorlanabiliyoruz. Bu yıl yeniden trend olan, aslında hiç eskimeyen çini bisküviler, karolar, tabaklar bu kez dev saraylara değil, saray yavrusu evlerimize giriyor.

çini mutfak

Bu yazımızda sizler için çinili fikirleri mutfağınızda nasıl hayata geçirebileceğinizden bahsettik.  İlk olarak evinizi özellikle inşaattan teslim alacaksanız ve mutfağınızı kendi zevkinize uygun olarak döşetecekseniz birkaç önerimiz var. Elbette bu öneriler, mutfağını kırıp baştan yapacaklara ya da var olan fayansların bir kısmını kaplatacak olanlar için de geçerli. Özellikle tek renk ve sade mutfak dolaplarına sahipseniz, tezgah arasını başta olmak üzere kalan diğer duvar fayanslarını çinilerle kaplayabilirsiniz. Çinileriniz el boyaması yani orijinalse, bu işi iyi bilen ustalarla ayrıca özenli olarak çalışmanız gerektiğini hatırlatmamız gerekir. Böylece taşındığınızda ya da çini karolarınızı başka yerde değerlendirmek istediğinizde onları yine zarar vermeden yerinden çıkarttırabilirsiniz. Eğer baskı ürünler kullanacaksanız da yine istediğiniz renkle kabartmalı ya da düz olarak çeşitli desenlerde çini karolar bulabilirsiniz. Sipariş üzerine çalışacaksanız, kendi zevkinizde modeller oluşturulurken çok eğlenebilirsiniz. Elbette mutfağınızın ne derece ışık aldığı,  tezgahın, mobilya ve mutfak gereçlerinin rengi gibi kriterleri de göz önünde bulundurduğunuzda daha sıcak, özgün ve samimi mutfaklar oluşturabilirsiniz.

çini mutfak

Mutfağını Yenilemek Mi İstiyorsun?

En İyi Dekorasyon Firmaları Armut'ta!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

Eğer evinizde fayansları değiştirebilecek kadar radikal bir karar alamayacaksanız bu, mutfağınızda çinilere yer veremeyeceğiniz anlamına gelmez. İkinci büyük seçeneklerden biri de, yaptırdığınız ya da yaptığınız çini karolardan oluşan bir mutfak masası edinmeniz. Bu mutfak masaları genellikle özel yaptırıldığı için, mutfağınızın ölçüsüne göre sipariş verebilirsiniz. Eğer çok ağır ve klasik modellerden hoşlanmıyorsanız, masanın ahşap çerçevesini ve ayaklarını biraz daha modern renklerde ve tekniklerde boyatarak harika görüntüler elde edebilirsiniz. Etrafına yine bu sene de çok moda olan ahşap sandalyelerden iliştirebilir, hatta onları masanızla aynı renk boyatarak çok uzun ömürlü ve özgün bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Elbette arkasına çinilerinizle uyumlu birkaç çini pano da ekleyerek boş bir duvarınız varsa onu renklendirip güzel bir kombinasyon kurabilirsiniz.

çini mutfak

Yine dönemin en moda ürünlerinden olan çini yemek takımlarına da mutfak dolabınızda yer açsanız hiç de fena olmaz. Eğer misafir ağırlamayı ve onları şık sunumlarla şaşırtmayı seviyorsanız, çinili yemek takımlarını sofranıza dizerek onlara harika bir şıklık yaratabilirsiniz. Çinilerinizin içindeki renklerden düz bir masa örtüsü, Amerikan servisi kullanabileceğiniz gibi, sırf ürünlerin şıklığı ön planda olsun derseniz, düz doğal ahşap masa üzerinde de bu yemek takımını sergileyebilirsiniz. Yemek takımlarını da yine baskı olan hazır ürünlerden alabileceğiniz gibi, çini ustalarına el yapımı sipariş vererek de tamamen size özel ve nesiller boyu aktarabileceğiniz bir takıma kavuşabilirsiniz.

çini mutfak

Yemek takımlarına ek olarak, çay  ve kahve saatlerinizde de dostlarınızla vakit geçirirken mutfağınızda çinili takımlar kullanabilirsiniz. Bunların desenleri içinse daha cıvıl cıvıl renklerin kullanıldığı, biraz daha modern çizgiyle oluşturulmuş desenlerden oluşan seçenekleri değerlendirerek herkesten tam puan alabilirsiniz.

Evinde Değişiklik Mi Yapmak İstiyorsun?

Boya Badanadan Dekorasyona, Aradığın Her Şey Armut'ta!

görsel kaynak: pinterest.com

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

2017'de 6 Ülkede 3 Markayla %72 Büyüdük

2017'de 6 Ülkede 3 Markayla %72 Büyüdük

İzmir'de Fonksiyonelliği Ve Sıcak Detaylarıyla Öne Çıkan 2+1 Daire

İzmir'de Fonksiyonelliği Ve Sıcak Detaylarıyla Öne Çıkan 2+1 Daire