Ev Dekorasyonunda Tropik Esintiler

Ev Dekorasyonunda Tropik Esintiler

Okyanusun karşı konulmaz rengi, palmiye ağaçları, Hindistan cevizi kokteyli ve harika kumların dans ettiği bir plajda olmak istemez misiniz? Eğer cevabınız kocaman bir evet ise, bunun için uçak rezervasyonları ve otel fiyatlarıyla ilgilenmenize gerek yok. Tropik esintiler artık her alanda evinize giriyor. 2018’in en hit iç dekorasyon trendi, tropikal kuşağın simgeleri. Üstelik küçük dokunuşlar ve doğru kombinlerle bu trendi evinizin her odasına kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Esasen rahatlığa ve minimal düzene dayanan bu trende, elbette kendinizden katacağınız yaratıcı fikirlerle de yeni bir soluk getirebilirsiniz.

2018’in bahar ve yaz aylarında en vazgeçilmez duvar kağıtları, şüphesiz ki ormanların vahşi ve sakin görünümünü anımsatan desenler oldu. Evlerinizde oturma odalarınızda, yatak odalarınızda ya da ara koridor geçişlerinde bu tarz duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Oturduğunuz konut ya da tamamen şahsi fikrinizden kaynaklı olarak duvarlarda değişime gitmeden trende ayak uydurmak istiyorsanız da karşınıza birçok seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki, toprak rengi ya da yine doğal pastellerle kaplı koltuklarınızın arasına geniş yapraklı bitkiler yerleştirmek olabilir.

Aynı zamanda bu bütünlüğü korumak adına duvarlarınıza güzel bitki desenlerinin yer aldığı fotoğraflar ya da yağlı boya tablolar asarak asimetrik kesimli mobilyalarla şahane kombinler yaratabilirsiniz. Gece içinse, bambuları andıran aplikler veya sarı ışıklı, ahşap gövdeli aydınlatmalardan faydalanabilirsiniz.

Eğer zengin bir tropikal hava yaratmak istiyorsanız, aşırıya kaçmamak kaydıyla altın renkli mum, küp gibi dekor ürünlerini de kullanarak sade ve lüks görünümler elde edebilirsiniz.

10.png

Tropikal yansımanızı gerçekten kendinizi rahatlatacak çalışma odası ya da kitap okuma köşesine taşıyacaksanız da vazonuzdan canlı çiçeklerinizi eksik etmeyin. Bir de konforlu koltuğunuzu kahve tonlarında kaplayıp duvarınızı yeşilliklerle dolu kağıtlarla ya da tablolarla kaplarsanız gerçekten huzurlu bir köşe elde edebilirsiniz.

Bazı ev sahipleri için değişim, kırlentlerden başlar. Siz de onlardansanız, papağanları baş köşeye dizmeye hazırlanın! Kırlent seçimlerinde bildiğiniz üzere ne kadar renkli olursanız, evinizin havasını da bir o kadar değiştirmiş olursunuz.

14.png

Pastel sarı, yeşil, krem tonlarıyla harmanlanan zigzaglı ya da kareli düz kumaşlardan dikili minder ve kırlentlerin arasına sevimli maymunların, renkli çiçeklerin,  tatlı papağanların baskılarıyla renklendirilmiş kırlentler eklemeyi unutmayın. Elbette bu öneriler, yatak örtüsünde, perdelerinizde, oturma grubunuzda ve hatta çocuk odalarında oldukça fonksiyonel şekilde değerlendirebilirsiniz.

15.png

Yaz trendinden söz edince, misafirleri de atlamak olmaz. Balkon ve bahçe kapılarının ardına kadar açıldığı ve bol sohbetle gece yarılarına kadar dolup taşan sofralarınızda da elbette tropikal bir hava estirebilirsiniz. Bunun için bahçe minderlerinizi ve masa örtüsü tercihinizi deniz kabuklarının, yaprakların  yer aldığı rahatlatıcı tonlardan yana kullanabilirsiniz.

Evinde Değişiklik Mi Yapmak İstiyorsun?

En İyi Tadilat ve Dekorasyon Firmaları Armut'ta!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Artısıyla Eksisiyle Mutfak Tezgahlarında Kullanılan 16 Farklı Materyal

Artısıyla Eksisiyle Mutfak Tezgahlarında Kullanılan 16 Farklı Materyal

İzmir’de Ferah ve Sade Bir Eve Konuk Oluyoruz

İzmir’de Ferah ve Sade Bir Eve Konuk Oluyoruz