Kullanışlı Bir Mutfak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Kullanışlı Bir Mutfak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Mutfaklar; yemek hazırlama, servis etme bulaşık yıkama amaçları dışında birer yaşam alanı olarak kullanılan ve evin bir odası olarak işleve sahip odalardır. Bu nedenle mutfaklar bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve kolaylaştıracak şekilde dekore edilmelidir. Pratik bir mutfak dekorasyonu size geniş bir hareket alanı sağlayacağı gibi mutfağınızın daha dekoratif ve daha şık bir yerleşime de sahip olmasını sağlar. İşte fonksiyonel bir mutfak için birkaç tavsiye:

1)  İşlevsel Özellikleri Ön Plana Çıkartın

mutfak_dekor

Mutfak dekorasyonu yaparken modüler mutfak dolapları yerine işlevsel ve fonksiyonel özellikleri ön planda olan modern mutfak rafları tercih etmelisiniz. Mutfak dolaplarında yer alan derinliği ve yüksekliği verimli kullanamadığınız gibi mutfak araç ve gereçlerini kullanmakta da zorluk çekersiniz. Modern raf sistemleri size daha kolay bir mutfak yaşamı sunacaktır.

2) Dağınıklık Önleyici: Askılar

resim 2.jpg

Mutfak içinde yer alan tencere, tava gibi metal mutfak araç gereçlerini çok sık kullanıyorsanız çizilmesini ve ezilmesini önlemek için modern askılıklar kullanabilirsiniz. Modern askılıklar mutfağın her alanında  kullanabileceğiniz hayat kurtaran aksesuarlar olduğu gibi ekonomik olması ile de size avantaj sağlar.

3) Fonksiyonel Tasarımlı Mutfak Adaları

resim 3.jpg

Mutfak içinde pratik bir mutfak hayatına sahip olmak için işlevsel özelliklere sahip, fonksiyonel tasarımlı mutfak adaları tercih etmelisiniz. Mutfak adaları sahip oldukları alt hacimleri ile sizlere hem muhafaza alanı oluşturacak hem de  mutfak içinde düzenli bir yerleşim imkanı sağlayacaktır.

4) Entegre Mutfak Mobilyaları

Mutfakta kalabalık oluşturmaması adına mutfak masası veya yemek masası kullanmak yerine  entegre mobilyalar tercih etmeli ve mutfağınızın daha geniş kalmasını sağlamalısınız. Entegre mutfak tezgahlarını birer mutfak masası gibi kullanabilir, yemeklerinizi ailecek bu mobilyaları masa gibi kullanarak yiyebilirsiniz. Entegre mobilyalar mutfağınıza fonksiyonellik kazandıracağı gibi estetik açıdan da katkı sunacaktır.

5) U Konsept Mutfaklar

Mutfak içinde  U konsept mutfak dekorasyonu yapmalı ve daha geniş muhafaza alanına sahip olmalısınız. U mutfak modelinde hem mutfak dolabı sayısı fazla olacak hem de mutfak dolaplarının en üst bölümleri geniş ve ağır mutfak mobilyaları için ideal birer saklama alanı olacaktır. Ayrıca bu alanları dekoratif süs eşyalarınızı yerleştirmek içinde kullanabilir, mutfağın daha fazla daralmasının önüne geçerek pratik bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Evinin Mutfağını Yenilemek Mi İstiyorsun?

En İyi Dekorasyon Firmaları Armut'ta!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Dekorasyonda Geometrik Aşk: Art Deco

Dekorasyonda Geometrik Aşk: Art Deco

Günün Yorgunluğunu Atmak İçin Birebir: Salıncaklar

Günün Yorgunluğunu Atmak İçin Birebir: Salıncaklar