Bütçenizi Sarsmadan Evinizi Dekore Etmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 6 Önemli Nokta

Bütçenizi Sarsmadan Evinizi Dekore Etmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 6 Önemli Nokta

Ev dekorasyonları uzun sürelere yayılan, emek isteyen zorlu bir süreç olduğu gibi ekonomik olarak da bütçeleri zorlayan bir işlemdir. Tüm bu zorluklar sonucunda istenilen sonuca ulaşılabileceği gibi  doğru adımlar atılmadığında boşa zaman ve para israfıyla sonuçlanabilir.

Bu nedenle ev dekorasyonu yaparken özellikle ekonomik açıdan titiz davranılmalı ve ekonomik fikirler ışığında dekorasyon yapılmalıdır. Evin her hangi bir odasında yapacağınız dekorasyon için öncelikle fizibilite çalışması yapılmalı,  ideal aksesuar ve mobilyalar yerine ikame ürünler ve alternatif mobilyalar değerlendirilmelidir. Böylece ekonomik bir dekorasyon yaparak farkınızı ortaya koymuş olursunuz. Geri dönüşüm malzemeleri kullanarak, el becerilerinizi ön plana çıkararak veya ekonomik ürünler tercih ederek dilediğiniz gibi bir dekorasyonu daha ekonomik bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Eskileri Değerlendirin!

resim 1.jpg

Evinizde yer alan ve eskidiğine karar verdiğiniz mobilyaları atmak yerine değerlendirmeli ve yeniden kullanmalısınız. Masa, sandalye, orta masa, koltuk gibi eşyaları onararak veya boyama işlemi ile yeniden kazanabilir cebininizi zorlamadan dekorasyon içinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Küçük Parçalar Büyük Farklar Yaratır

resim 2.jpg

 

Evinizde yapacağınız dekorasyon için seçeceğiniz aksesuarları ekonomik olarak tercih etmek hem daha özverili bir dekorasyon yapmanızı sağlayacak hem de bütçenizi zorlamadan estetik açıdan kusursuz dekorasyonlar yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca  ikame ürün kullanımı dünya genelinde tercih edilen bir seçenek haline geldiğinden gönül rahatlığı ile bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Kendi Tasarımlarını Yapmaya Ne Dersin?

resim 3.jpg

Ev dekorasyonları içinde kullanacağınız aydınlatma elemanları için hazır satın almak yerin ekendi tasarımlarınızı yapabilir, el becerilerinizi ve emeğinizi verdiğiniz dekorasyonun daha değerli olmasını sağlayabilirsiniz. Yatak odası avizeleri yerine eskimiş eşyalardan yapacağınız aydınlatmalar göz kamaştıracaktır.

Belki İhtiyacınız Olan Sadece Farklı Bir Renk

Evdeki eşyalarınız farklı renk ve desenlerdeki duvar kağıtları ve çıkartmalar ile desteklediğinizde yeni gibi duracak ve dekorasyonun renk bütünlüğü ile göz kamaştıracaktır. Eski eşyaları atmak ve yerine yenilerini satın almak sizi bütçe olarak zorlayacağı için bu yöntem size avantaj sağlayacaktır. Yatak başlığı almak yerine renkli çıkartmalar kullanmak daha akıllıca olacaktır.

Minderlerle Fark Yaratın

Dekorasyon yaptığınız oturma odası, salon, yatak odası ve balkon gibi yaşam alanlarında pahalı eşyalar yerine daha uygun maliyetli eşyalar tercih edip canlı renklere sahip minderler ile canlı bir dekorasyonu daha uygun maliyetlere yapmış olursunuz.

Her Şeyden Önemlisi: Doğru Seçimler Yapın

Evde kullanacağınız yardımcı mobilyaları doğru seçerek de ekonomik bir dekorasyon yapmış olursunuz. Yanlış veya uyumsuz bir mobilya seçmek size ekstra bir maliyet oluşturacağı için doğru mobilya seçmek çok önemli olacaktır.

Evinin Her İhtiyacı İçin Bütçene Uygun Ustalar Armut'ta

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Günün Yorgunluğunu Atmak İçin Birebir: Salıncaklar

Günün Yorgunluğunu Atmak İçin Birebir: Salıncaklar

Armut Hizmet Veren Hikayeleri - 2

Armut Hizmet Veren Hikayeleri - 2