Hol Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kritik Nokta

Hol Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kritik Nokta

Evin her odası gibi odaları birbirine bağlayan ve giriş kapısına ulaşımı sağlayan hol ve koridor alanları da titiz bir şekilde dekore edilmelidir. Hol dekorasyonları, odalar arası geçişlerde size huzur bulacağınız  ve pozitif enerji yayan tasarımlara sahip alanlar olmalıdır. Oda dekorasyonları ve evin genel dekorasyonu arasında bağlantı oluşturan hol ve koridorlar doğru tasarımlara ve dekorasyonlara sahip olduğunda odalarda yaratacağınız şaheser dekorasyonları da ön plana çıkaracaktır. Ayrıca evinize gelen misafirlerin hayran kalacağı özel hol misafirlerinizin kapıdan girdiği andan, evinizden ayrıldığı ana kadar mükemmel zaman geçirmesini ve size hayranlık duymasını da sağlayacaktır. Hol dekorasyonu yaparken dikkat edeceğiniz ve özen göstermeniz gereken birçok nokta vardır. Bu noktaları şöyle özetleyebiliriz:

1 ) Doğru mobilyalar seçmeli ve kullanmalısınız

Hol ve koridorlar genellikle odalardan küçük ölçülere sahip ince uzun geometrilere sahip alanlardır. Dar alanlar olması nedeniyle bu alanlarda kullanılacak mobilyaların seçimine özen göstermelisiniz. Geniş ölçülere sahip konsollar veya masalar holler için uygun mobilyalar değildir. Bu nedenle hol ölçüleri ile orantılı  mobilyalar tercih etmeli gerekirse özel ölçülere sahip konsollar sipariş vererek doğru mobilya seçimine özen göstermelisiniz.

resim 1.jpg

2 ) Canlı ve doğal renkler tercih etmelisiniz

Odalar arası ulaşım için kullanacağınız ve gün içinde çok kez geçeceğiniz hol ve koridorlar için canlı ve doğal renkleri tercih ederek pozitif  enerji yayan, her geçtiğiniz içinizi açan ferah bir dekorasyon yapmalısınız. Kasvetli ve koyu renkler hol için doğru renkler olmayacaktır.

3 ) Aksesuar yerleşim planını doğru yapmalısınız

Hol içinde yer alacak aksesuarlar için  özel bir yerleşim planı hazırlamalısınız. Eğer doğru bir aksesuar yerleşimi yapmazsanız hol içinde birbirinden bağımsız ve kötü görünecek çok sayıda aksesuar yer alacaktır. Bu durum holü her kullanışınızda sizi rahatsız edecektir. Doğru bir aksesuar yerleşim planı size kusursuz bir hole sahip olma imkanı sağlayacaktır.

Evinde Yenilik Mi Yapmak İstiyorsun? 

Duvar Kağıdından Laminant Parkeye, Armut Her İhtiyacında Yanında!

resim 3.jpg

4 ) Basit tasarımlara yer verin

Hol dekorasyonu yaparken basit tasarımlar tercih etmeli, el becerilerinizi kullanarak holü mükemmel bir alan haline getirmelisiniz. Hem ekonomik bir dekorasyon yapmak hem de kısa süre de bir şaheser meydana getirmek için doğru tercih basit tasarımları uygulamak olacaktır.

resim 4.jpg

5 ) Sadeliği ön plana çıkarın

Hol içinde sadeliğe önem verip sadeliği ön plana çıkararak  holün hem ferah hem de sade bir dekorasyona sahip olmasını sağlayabilir, yorgun bir şekilde eve geldiğinizde holden geçerek yorgunluğunuzu unutabilirsiniz. Sade ve ferah bir hol; oturma odası ve salon gibi odaların dekorasyonlarını da bir adım öne çıkaracaktır.

6 ) Canlı çiçeklerden yararlanın

Hol içinde doğallık oluşturarak sade bir dekorasyon yapmak için canlı bitkilerden ve çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Canlı çiçekler hem ferah bir dekorasyona katkı sağlayacak hem de evinizde doğal bir hol dekorasyonunu uygun bütçelere yapmanızı sağlayacaktır.

resim 6.jpg

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

görsel kaynak: housebeautiful.co.uk, decoholic.org

 

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Armut Hizmet Veren Hikayeleri - 1

Armut Hizmet Veren Hikayeleri - 1

Yemek Masası ve Sandalye Seçiminin Püf Noktaları

Yemek Masası ve Sandalye Seçiminin Püf Noktaları