Seyahatlerden İlham Alan Evler: Tiflis

Seyahatlerden İlham Alan Evler: Tiflis

Tiflis kendine has şehir dokusu, misafirperver insanları ve otantik evleriyle yanı başımızda bir vaha. Şehrin enerjisi ilk andan itibaren sizi ele geçiriyor. Kafkasya bölgesinde bulunan, geçmişte pek çok kültüre ev sahipliği yapmış bu zengin şehirden ilham alıyoruz bu kez.

ev_dekor_tiflis

Tiflis’in ruhunu tek kelime ile tanımlamak gerekirse: sofistike kelimesini kullanmak gayet yerinde olur. Pek çok kültür katmanının hem mimari (Sovyet, Gürcü Art Nouveau) hem de insanların yaşamlarına olan etkilerini görebileceğiniz bir şehir. Tiflis’in genel mimarisi de eklektik ruhun hakkını veriyor. Bir yanda eski Tiflis ve Narikala tepelerinde yükselen renkli ahşap Gürcü evleri, bir yanda ise İtalyan mimar Michele De Lucchi’nin şehre armağanı fütüristik Barış köprüsü… İşte Tiflis’in akıllarda uyandırdığı görüntü, hissettirdiği ruh bu iki uçta saklı.

bridgeofpeace_05.jpg

Tiflis, tam anlamıyla ne tipik bir Kafkas şehri, ne de bir Avrupa şehri. Bünyesinde topladığı pek çok enerji ile statik konumunu korumuyor. Bu da onu bambaşka kılıyor. Bu eklektik şehrin enerjisini evinize yansıtmak isterseniz ipuçlarını sıralıyoruz:

*Tiflis, endüstriyel stil ile naif silüetlerin müthiş biçimde harmanlandığı bir şehir. Bu referansla evinizde aksesuarlarınızı seçerken, endüstriyel görünümlü olanları kullanabilirsiniz.

*Gürcü Art Nouveau stilindeki evlerin bezemelerinden ilham alabilir, salonunuzun bir bölümünde tavan süslemelerinde Art Nouveau esintili küçük desenler kullanabilirsiniz.

*Özetle stil anlayışı olarak gelenekseli modernle buluşturan öğeler seçmeniz en doğru karar olacaktır.

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Boya Badana Ustasından İç Mimara, Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

DSC05069.JPG

İç tasarımınızın temelini oluşturmak için doğru renk paletini seçmek de bir diğer önemli nokta. Halı, aydınlatma, mobilyalarınız renk tercihlerinize bağlı olacaktır. Evinizi açık tuğla duvarlar (boyalı veya boyasız), çimento zemini veya herhangi bir ahşap içeren dokularda tasarlayabilirsiniz. Endüstriyel görünümler çok fazla kahverengi ve beje sahip olma eğilimindedir. Mobilya tercihinizi deri veya ham ahşaptan yana kullanabilirsiniz.

interior-design-styles-the-definitive-guide-bohemian-chic-modern-vintage-fccbafacd.jpg
3c86e823d79626a918046703784e7570.jpg

Tiflis geçmişte İpek Yolu’nun önemli noktalarından biriydi. Bu da pek çok özel zenginliği barındıran temel unsurlardandı. İpek Yolu ticaretinden geriye kalan değerli bir tarih olarak; Halı ve kilim konusunda Tiflis’ten pek çok ipucu ve ilhamla dönmeniz muhtemel. Tarihi 5.yüzyıla dayanan Tiflis’in en eski yapılarından Sioni Katedrali üzerinde yer alan lokal mağazalardan herhangi birinde bu geniş halı koleksiyonlarını keşfedebilirsiniz.

Bir diğer önemli adres önerisi ise eskiye özlem duyanlar ve antika pazarlarını sevenler için. Her gün Dry Bridge civarında kurulan Tiflis Antika pazarı, geçmişin değerli hazinelerini saklıyor. Eski haritalar, kitaplar, ünlü Rus yapımı porselen biblolar, Sovyet dönemi rozetleri… Ne isterseniz var. Bu pazar evinize yapacağınız aksesuar seçimi için büyük bir ilham noktası.

DSC05183.JPG

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Çocuk Odaları İçin Yatak Tasarımları

Çocuk Odaları İçin Yatak Tasarımları

Düğün Töreni Geleneğinin Çıkış Noktasını Hiç Merak Ettiniz Mi?

Düğün Töreni Geleneğinin Çıkış Noktasını Hiç Merak Ettiniz Mi?