2018 Yatak Odası Dekorasyon Trendleri

2018 Yatak Odası Dekorasyon Trendleri

2018'de yatak odalarında en çok hangi dekorasyon akımlarını göreceğiz, neler moda olacak?

Yeni yılda yatak odanızı birkaç doğru değişiklik ile bu senenin modasına uygun hala getirmek istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Minimalist Yatak Odası Dekorasyonu:

2018’de minimal mobilyalar oldukça moda , abartıdan uzak kaliteli malzemelerin kullanıldığı sadeliği ile öne çıkan bir yatak yatak odanızın en hit parçası olabilir. Buradaki en önemli nokta yatak başını olabildiğince alçak ve sade tutmanız, gri, siyah, beyaz gibi net renkler kullanmaz olacaktır. Eğer hali hazırda buna uygun bir yatakbaşınız varsa kumaşını önerdiğimiz renklerde değiştirebilir biraz daha iddialı bir etki istiyorsanız deri, suni deri kumaş ile kaplatabilirsiniz. Karyolanızın ayaklarını kestirip içerden gizli ayak yaptırabilir yatak sanki hava duruyormuş izlenimi yaratabilirsiniz.

Direkli Yatak İçeren Yatak Odası Dekorasyonu: 

Odanızın tavan yüksekliği uygun ise direkli yataklar bu sene oldukça popüler. Siyah ya da ham ahşap malzemeden ince strüktüre sahip bir yatak ve yine alçak yatakbaşıyla birlikte minimal stili  birleştirebilirsiniz. Direkli yataklar zaten odanızda başlı başına odak noktası olacağından yatakodanızı çok fazla eşya ile doldurmamanızı tavsiye ederiz. Mümkünse dolap ihtiyacını ayrı bir soyunma odasında çözebiliyorsanız bu karyola kesinlikle sizin seçiminiz olmalı.

Sarkıt Aydınlatmalarla Yatak Odası Dekorasyonu:

Aydınlatma her mekanı tamamlayan en önemli unsurdur. Yatakodalarında son yıllarda komodin üzerine inen sarkıt aydınlatmalar modaydı, 2018 yılında bu moda iyice atağa geçmiş durumda. Siyah boyalı metal ve pirinçten yapılmış sarkıtları her yerde kolayca bulabilirsiniz. Klasikten vazgeçmeyenler ise odanın ortasından sarkan bir avize kullanabilirler. Şapkalı avizler yatak odanıza romantik bir hava katarken yine parlak yüzeylere sahip metal avizeler odanıza daha modern bir hava katacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Yenilik Mi Yapmak İstiyorsun?

Duvar Kağıdından Özel Mobilya Yapımına, Parke Döşemeden İç Mimara

İhtiyacın Olan Her Hizmet Armut'ta!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

Siyah-Beyaz / Mavi-Gri Yatak Odası Dekorasyonu:

Siyah beyaz uyumu sadece bu senenin değil tüm zamanların en vazgeçilmez renk kombinasyonu olarak yine karşımızda… Yatak odanızı sadece siyah beyaz renklerle dekore edebileceğiniz gibi bu ikilinin arasına tarzına göre; sarı, turkuaz, mor, yeşil , turuncu gibi sıcak renkler katabilirsiniz. Mobilyaları siyah ya da beyaz kullanıp yatağınızın üzerine atacağınız renkli süs yastıkları aynı renklerde aksesuarlar, siyah beyaz çizgili kırlentler ve halı ile kolaylıkla uyum yakalayabilirsiniz.

thanxmimarlik.com

thanxmimarlik.com

Sade ama şık, dingin, havalı ve tarz sahibi bir oda isteyenler siyah- beyazı grinin tonları ile birleştirebilirler. Önerimiz yatak başınızı koyu füme seçin, yastıklarda grinin tonlarını kullanın halınızı siyah ya da beyaz tercih edin aydınlatmanız siyah olsun. Etkiyi arttırmak isteyenler duvarlarda gri dekoratif boyayı değerlendirebilirler.

essentialhome.eu

essentialhome.eu

2018 yılında mavinin öyle bir tonu var ki sezonun en öne çıkan trendi kesinlikle bu uçuk bebe mavisi . Bu rengi kıyafetten ayakkabıya  aksesuardan  ev dekorasyonuna kadar her yerde görmeniz mümkün.  Siyah beyaz ve grilerle birlikte kullanıldığında ise ortaya şahane sonuçlar çıktığını düşünüyoruz. Yine daha uzun ömürlü bir yaşam olanı için biz rengi küçük yüzeylerde, değiştirilebilir Mobilya ve aksesuarlarda kullanmanızı öneririz. Daha cesurlarımız yatak başlarını, komodinlerini, aydınlatma elemanlarını senenin en hit rengi ile öne çıkarabilirler.

Ayakucu Puflarıyla Yatak Odası Dekorasyonu:

Odanızda yeterli alan varsa karyolanızın ucuna kesinlikle ayakucu pufu koymalısınız. Hem fonksiyonel hem de estetik bir mobilya olan ayakucu pufunuzu sandık gibi depolama ihtiyaçlarınız için de kullanabilirsiniz. Bizim önerimiz yılın trend renklerinin kullandığı kumaş kaplı ince uzun puflardan yana. Eğer elinizde eski bir sandık varsa sandığınızı kumaş kaplatıp ayak ucu pufu olarak kullanabilirsiniz.

Uzun puflara alternatif iki adet birbirinin aynısı kare formlu puflar da bir diğer önerimiz. Çapraz ayaklı modelleri biz çok sevdik, yatak odanızın diğer mobilyalarını sade tutup renkli puflarınızı duvarda kullanacağınız bir tablo aynı tonların içinde olduğu kırlentler ve diğer dekoratif objeler ile kombinleyebilirsiniz.

decorpad.com

decorpad.com

Yatak Odası Dekorasyonunda Trendleri Mi Yakalamak İstiyorsun?

Duvar Kağıdından Özel Mobilya Yapımına, Parke Döşemeden İç Mimara

Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Halı Örtüleriyle Evinin Havası Değişsin

Halı Örtüleriyle Evinin Havası Değişsin

Yeniden Tasarlamanın Gücü: Patchwork

Yeniden Tasarlamanın Gücü: Patchwork