Yeniden Tasarlamanın Gücü: Patchwork

Yeniden Tasarlamanın Gücü: Patchwork

Motivasyon yaratıcılıktan gelir diyerek evdeki eşyaları boyayanlar,

“O koltuk oraya olmadı sanki.” diye her gün evin dekorasyonunu değiştirenler,

Antika fincan biriktirerek dekoratif büfeler tasarlayanlar,

Eski perdeleri atmaya kıyamayanlar…

patchwork_tasarimlar

Hepimiz yaşadığımız evlerin daha dekoratif ve giydiğimiz giysilerin daha şık olması için çaba harcıyoruz. Evimizin stilini, üzerimizde taşıdığımız kıyafetleri günün modasına uydurmak istiyoruz. Her yılın trendlerine uyum sağlarken geleneksel olanın gösterişini de es geçmemek lazım. İşte yeniyi kaçırmak istemeyip, eskiden de vazgeçemeyenler için yenilik ile yaratıcılığı buluşturan bir dekorasyon tarzı: Patchwork.

patchwork_yatak_odasi

Patch kelimesinin İngilizce’de yama anlamına gelmesi ile kumaş parçalarını birbirine dikerek dekoratif bir bütün oluşturma işi, günümüzde birçok evi süsleyen Patchwork çalışmalarını doğurmuştur. Artık kullanmadığımız gömleklerimizi kesip, tek renk bir yorganımızın üzerinde anlamlı bir bütün oluşturup dikersek ortaya yaratıcılıkla çıkmış rengarenk, yeni bir yorgan elde ederiz. Eski kot pantolonlarımızı kare veya çokgen şekillerinde keserek birleştirdiğimizde kullanışlı bir kot çantamız olur. Kumaşlarımızı tasarladığımız deseni oluşturacak şekilde bir araya getirirsek de sanatsal halılar, çerçeveler, koltuklar, masa örtüleri, bez oyuncaklar, paspaslar hatta yeniden tasarlanmış giysiler üretiriz. Daha özgür ve canlı hissetmek için yeniyi almaktan çok yeniden tasarlarmayı seviyoruz.

Yaratıcı bir stil için gösterdiğiniz en güzel çaba, sanattır.  Alışılagelmişin dışında tasarladığınız her patchwork, bakış açınızdan çıkan en inovatif ve kullanışlı dekorasyon parçaları olacaktır. Bu gösterişli ve stil sahibi parçaları meydana getirmek, özen, sabır ve beceri gerektiren bir zaman alacaktır. Hem hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız hem de eskiye yeni bir görünüm katabileceğiniz bir uğraş olan Patchwork, zevk sahibi herkes için vazgeçilmez bir alışkanlık haline dönüşüyor. Bahsettiğimiz boz-yap alışkanlığı için ilk adım, elimize bir makas alıp eskileri kesmeye başlamak… Yeniden değerlendirdiğiniz ürünleri kullanıyor olmanızın verdiği motivasyon size çok iyi gelecek.

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Duvar Kağıdından Laminant Parke Döşemeye, Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

En İyi Ustalardan Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç

görsel kaynak: pinterest.com

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

2018 Yatak Odası Dekorasyon Trendleri

2018 Yatak Odası Dekorasyon Trendleri

2017 Yılında En Çok Hangi Yazılar Okundu?

2017 Yılında En Çok Hangi Yazılar Okundu?