“Personel Trainer” İle Çalışmak Neden Önemli?

“Personel Trainer” İle Çalışmak Neden Önemli?

Sağlıklı bir yaşamı ve onun vazgeçilmezi olan sporu hayatımızın olağan bir parçası yapmak kendimize yapacağımız en büyük iyiliklerden biri. Peki bahanelerimizi nasıl yeneceğiz ? Vücudumuzun özelliklerine uygun beslenme ve spor programını nasıl ayarlayacağız? Bu gibi soruların cevabı “Personel Trainer” olarak bildiğimiz kişisel antrenörlerde. Peki neden özel spor hocalarıyla çalışmalıyız? 

 

Motivasyon her şeydir.

kisisel_antrenor

Sizi ve vücudunuzu tanıyan özel spor hocanız; ne kadar zamanda, ne kadar ilerleyebileceğinizi bilir. Bu yüzden büyük vaatlerde bulunmaz, siz de olmayacak vaatlerden dolayı pes etmemiş olursunuz. Aksine yorulduğunuzda, vazgeçmek istediğinizde sizi tekrar motive eder ki istediğiniz sağlıklı sonuca ilerleyebilesiniz.

Harcadığınız zamana ve emeğe değmeli.

giphy (1).gif

Personel trainer ile yaptığınız her çalışma bilinçli ve size uygun olacağından, kendi kendinize yaptığınız spora göre çok daha verimli olur. Çünkü iyi bir eğitmen vücudunuzun ihtiyaçlarına göre sizi çalıştırırken, yanlış ya da eksik yaptığınız egzersizler olduğunda sizi doğruya yönlendirir ve yaptığınız antremandan en yüksek verimi almanızı sağlar.

Beslenme planını asla es geçmeyin.

Spordan en iyi verimi almanız için antremanın önemi %30 ise beslenmenin önemi %70’tir. Zaten asıl zor olan da beslenme programına uymak ve uymadığınız zamanları telafi etmektir. Personel trainer’ınız bu takibi yapıp gerekli gördüğünde size uygun değişimler yapacaktır. Böylece saatlerce spor yapıp yanlış beslenmeyle bütün emeğinizi ziyan etmenin önüne geçersiniz.

Sakatlanma riskini en aza indirin.

spor_sakatlik

Antreman sonrası oluşan ağrılar ya da sakatlanmalar hareketleri yanlış yapmanın bir sonucudur. Bunların olmaması için hangi egzersizi, nasıl yapacağınızı her anınızda kontrol eden bir personel trainer’a ihtiyacınız var.

Spor salonuna üye olmak yetmez, yaşam tarzınızı değiştirin.

kosu_saglik

Öğrendiğiniz spor ve beslenme programıyla ve personel trainer’ınızın verdiği tavsiyelerle aslında hayat tarzınızı değiştirmiş oluyorsunuz. Çünkü hem bedensel hem de zihinsel olarak değişmenizi sağlayan bir eğitim programından sonra daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama merhaba diyeceksiniz.

 

Personal trainer nasıl bulunur diye soranları böyle alabiliriz. 

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Sana En Uygun Hizmet Vereni Seçmen İçin Armut’tan Tavsiyeler

Sana En Uygun Hizmet Vereni Seçmen İçin Armut’tan Tavsiyeler

Eviniz Bahara Hazır Mı? Bahar Aylarının En Popüler Hizmetleri

Eviniz Bahara Hazır Mı? Bahar Aylarının En Popüler Hizmetleri