Beyaz Duvarlardan Vazgeçmek İçin 4 Sebep

Beyaz Duvarlardan Vazgeçmek İçin 4 Sebep

Bembeyaz duvarlar, uçuşan perdeler, açık renk mobilyalar... Kesinlikle çok iyi bir birliktelik. Fakat bu güzel hayal, şehir evlerinde çoğu zaman bizi mutlu etmeye yetmiyor ve tekdüze bir görüntüye sebep oluyor.  Enerjik ve sıcak bir iç mekan tasarlamak için renkleri doğru şekilde kullanmalıyız. Nasıl mı? Cevabı için yazımıza göz atın.

ev_dekorasyon

Odak noktası

Eğer eviniz yeteri kadar ışık almıyorsa, renkleri tek bir cephede kullanmayı deneyin. Tek bir cephede renk kullanmak hem mekanın odak noktasını belirleyecek hem de kesinlikle mekanın enerjisini artıracak. Vurgulamak istediğiniz cephede kullanacağınız rengi belirlerken mutlaka "renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri" ile ilgili küçük bir araştırma yapın. Örneğin; çalışma odalarında mavi ve mor renkler konsantrasyonu artırırken, kırmızı tonlar  uzun süre bakıldığında öfke, sıkılganlık gibi dürtüler uyandırabilir.

pexels-photo-265097.jpeg

Evinizin dekorasyonuna duvarları dahil edin

Evinizin dekore ederken, renk seçimlerini sadece döşeme, perde ve mobilya ile sınırlı tutmayın. İç cephelerde renkli bir duvar kağıdı veya boya rengi seçin. Renkleri duvarlarda kullanmak, sonraki  seçimlerde size hem referans olacak, hem de diğer seçimleri yapmanızı kolaylaştıracak.

ev_dekor_beyaz

Küçük bütçe ile büyük değişim

Eğer küçük bir bütçe ile evinizde etkili bir değişiklik yapmak istiyorsanız, değişime duvarlardan başlayın. Duvarları renklendirerek evinizi kolayca bambaşka bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. Sıkıcı ve tekdüze renkleri bir kenara bırakın. İhtiyacınız olanlar; biraz ilham, biraz cesaret, biraz araştırma.

beyaz_dekorasyon

Güçlü gri tonları

Gri, antrasit gibi tonlar şu günlerde iç mekanlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Bu tonların iç mekanlarda kullanılmasının başlıca sebeplerinden biri de mekanda güçlü ve stil sahibi bir görünüm sağlaması. Eğer sizde evinizde maskülen ve güçlü bir etki yaratmak istiyorsanız gri tonlarını deneyebilirsiniz. Pirinç detaylar, açık renkte tekstiller ve koyu gri duvarlar...

Sonuç sizi kesinlikle mutlu edecek!

gri_dekorasyon_örnekleri

Evinde Yenilik Mi Yapmak İstiyorsun?

Boya Badanadan Tadilata, İşinde Uzman Yüzlerce Hizmet Veren Armut'ta!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Stil Sahibi Bir Evin Olmazsa Olmazları

Stil Sahibi Bir Evin Olmazsa Olmazları

Yatak Odana Rahatça Sığabilmeni Sağlayacak Depolama Fikirleri

Yatak Odana Rahatça Sığabilmeni Sağlayacak Depolama Fikirleri