Stil Sahibi Bir Evin Olmazsa Olmazları

Stil Sahibi Bir Evin Olmazsa Olmazları

Stil sahibi bir ev tasarlarken, iyi parçalar seçmek kadar, seçtiğimiz parçaları bir araya getirmek de önemli. O yüzden seçimler yaparken bütünsel bir yaklaşım izlemeli ve karar alırken diğer seçimlerimizi göz önünde bulundurmalıyız. Stil sahibi bir evde mutlaka olması gereken parçalar bizden, parçaları bir araya getirmek ise sizden!
 

Kontrast renkte mobilya

Modern ve minimal bir yaklaşımı dahi benimsemiş olsanız, şaşırtıcı renk oyunları ile farklılık yaratabilirsiniz. En az bir mobilya için  diğerlerinden farklı, kontrast bir renk seçin. Öne çıkan parça, mekanda üzerine düşünülmüş bir kurgu olduğunun kanıtı olacak.

ev_dekorasyon_stil

Ev sahibini yansıtan bir sanat eseri

Sahibinin ruhunu anlatan, mesaj veren bir sanat eserine sahip olmak tabi ki doğru bir yatırım! İster çağdaş sanat eseri, ister klasik bir tablo veya heykel... Sanat ve iç mimariyi birbirinden ayırmak kesinlikle haksızlık olurdu!

ev_Dekorasyon_stilleri

Proje için özel tasarlanmış en az bir parça

Hazır mobilyalar bir yana, sadece sizin ihtiyaç ve beğenilerinize yönelik tasarlanmış bir parçayı evinizde kullanmak iyi fikir. Bu parça bir aydınlatma elemanı, mobilya veya dekoratif bir eleman olabilir. Söz konusu sizin hayal gücünüz olduğunda ortaya çıkan eser sizi kesinlikle mutlu edecek.

dekorasyon

Farklı tip aydınlatma elemanları

Lambader, aplik, sarkıt, spot, tablo aydınlatması, gizli led aydınlatmalar derken liste uzayıp gidiyor. Evinizin hem homojen olarak aydınlanmasını sağlamak hem de bazı noktalara vurgu yapmak için birden fazla aydınlatma elemanını bir arada kullanmak şart! Kural basit;  öne çıkmasını istediğiniz alanları tespit edin ve size en uygun olan aydınlatma tiplerini belirleyin. Sonraki aşama ise stilinizi yansıtan dekoratif aydınlatma elemanlarını seçmek.

dekorasyon_aydinlatma

Kişisel detaylar

Mekan ve kullanıcı arasındaki bağı kuvvetlendirmek için kişisel detayları iç mekanlarda kullanmalısınız. İster bir yastığın köşesindeki nakışta, ister kocaman bir duvarda. Seçim sizin!

dekorasyon_onerileri

Tabi ki biraz yeşil!

Yeşili seviyoruz, hem de çok! İç mekanlarda kullanılan bitkiler bize  az da olsa şehir hayatında doğayı hatırlama fırsatı sunuyor. Üstelik bu bitkilerin bakımı ile zaman harcamak, doğanın kıymetini ve  toprağa dokunmanın keyfini hiç unutmamamıza olanak sağlıyor. Tarzınız her ne olursa olsun iç mekanlarda en az bir yeşile yer verin.

yesil_dekorasyon_fikirleri

Evini Yenilemek Mi İstyorsun?

Boya Badanadan İç Mimara, Aradığın Her Hizmet Armut'ta.

Üstelik Armut Üzerinden Teklif Seçiminde Bulunduğun İşler Garantimiz Altında!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

2018'De Evini Yenilemeyi Düşünenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 5 Yeni Trend

2018'De Evini Yenilemeyi Düşünenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 5 Yeni Trend

Beyaz Duvarlardan Vazgeçmek İçin 4 Sebep

Beyaz Duvarlardan Vazgeçmek İçin 4 Sebep