Sokak Modası Evlere Giriyor

Sokak Modası Evlere Giriyor

Evinde değişiklik yapmak mı istiyorsun? İşte en eğlenceli dekorasyon günleri şimdi başlıyor! Moda dünyasına sokak modası girmeye başladıkça, podyumlardan vitrinlere de değişiklikler yansıyor. Bu akımın en harika yanı ise, sonsuz özgürlük ve rahatlığı hedefliyor olması...

sokak1.jpg

Sokak modasını evine taşıyacak kişiler, özgür ve şık tasarımların bir arada olduğu konforu hedefleyen parçalarla renkli, salaş bazen abartıdan uzak bazense cıvıl cıvıl parçaları bir araya getiriyor. Siz de sokaktan yansıyan modayı evinize kabul ettiğinizde, hiç kimsede olmayan oldukça tarz evler elde edebilirsiniz.

sokak 2.jpg

Sokak modasının ilk parolası, içinde abartısız ve gizli bir şıklık taşımak. Kotların, düz taytların, düz çizgiler ve zamansız renklerle birleşen kıyafetler, evdeki kıyafetler niteliğinde olan mobilyalara yansıyor. Bu yansımada ise mobilyaların daha düz formlarda, sade renkli ve sağlam olduklarını görüyoruz. Haliyle mobilyalarınızda nordik seçimleri kullanabilirsiniz. İskandinav rüzgarıyla sade ve sağlam görüntünün yanı sıra, kafelerdeki, sokaklardaki atmosfer evinize taşınacaktır. Bu tür masa, sandalye, sehpa gibi ürünleri de geniş ve konforlu pastel renkli koltuklar ve sade objelerle tamamlayabilirsiniz.

sokak 3.jpg

Elbette sokak modası denilince akla gelen bir başka şeyse junk uyumu. Artık mezatların, açık arttırmaların, eskici pazarlarının daha da arttığı şu günlerde, kullanılmış ya da sokağa atılmış eşyaları değerlendirmek de size sonsuz ürün yelpazesi sunmaktadır. Junk evler, özellikle yeni neslin sürdürebilirlik projelerini destekleyen ve haliyle son derece doğa dostu olan bir seçenektir. Bu sayede, dışarıdan topladığınız dalları birleştirerek kendinize yeni bir raf yaratabilirsiniz, farklı kumaş ürünlerinden bir kolajla kendinize koltuk şalları yaratabilirsiniz ve birçok şeyi geri dönüştürerek yaratıcılığın kapılarını zorlama imkanına sahip olabilirsiniz.

sokak 4.jpg

Doğal ve natüralist dokunuşlar da bu tarz evlerin olmazsa olmazlarıdır. Özellikle ahşap yatak karyolaları, giysi dolapları natüralist bir yatak odası yaratmanızı ve modaya da uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Evinizde mavi ve toprak tonlarını kullanmanız da size ayrı bir huzur ve doğal bir atmosfer yaratacaktır. Bu alanları doğal seramik kaplamalarla, doğal iplikli el örmesi kilimlerle ve cam objelerle son derece minimal ve doğal olarak dekor ettiğinizde kendinizi doğanın bir parçası olarak hissedeceksiniz.

sokak 5.jpg

Eğer evinize sokaktan 50'ler 80'ler ve 90'lar modasını taşımak isterseniz de punk, rock ve pop türlerinin en vazgeçilmez parçalarıyla da farklı ve şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Deri koltuklar, metal aksesuarlar, renkli fotoğraflı tablolar gibi dönemsel ruhu yansıtan köşelerle de evinize sıcaklık ve küçük sevimli anılar taşıyabilirsiniz.

Evinde Değişiklik Mi Yapmak İstiyorsun?

Boya Badana Ustasından İç Mimara, Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

 

Görsel Kaynak: pinterest.com

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Evdeki Fazla Eşyalarımız İçin Düşük Bütçeyle Depolama Alanları Yaratıyoruz

Evdeki Fazla Eşyalarımız İçin Düşük Bütçeyle Depolama Alanları Yaratıyoruz

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalı?