Dekorasyonda Bir Akdeniz Esintisi: İndigo Mavisi

Dekorasyonda Bir Akdeniz Esintisi: İndigo Mavisi

Havaların iyice soğumasıyla birlikte ev dekorasyonunuza farklı bir soluk getirmek isteyebileceğinizi düşündük. Evinizde ve hayatınızda iç huzuru bulmak için yeni bir dekorasyon tarzıyla tanışmaya ne dersiniz?
Yaşadığınız alan için daha sakin, rahatlatıcı ve aynı zamanda da sofistike bir tarz yaratmak isteyenlere ufak bir tavsiyemiz olacak o da senelerin vazgeçilmezi ‘İndigo Mavisi’
İndigo, namıdiger çivit mavisinin insan sağlığına ve bedenine birçok etkisi bulunuyor. Bu etkilerin başlıcaları ise psikolojik rahatlık, metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışması, bilinçaltı ve sezgileri kuvvetlendirmesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

Oturma Odası

İndigo mavisini oturma odasında istediğiniz herhangi bir alanda kullanabilirsiniz. Örneğin duvarlarınız indigo mavisine boyayabilirsiniz. Böylelikle mekâna bambaşka bir hava katabilirsiniz. Bunun yanı sıra oturma grubunuzda, aksesuarlarınızda ya da kanepe üstü örtülerinizde kullanmanız ortama hareketlilik katar. Aynı zamanda yarattığı etkiyle beraber zihinsel yorgunluğunuzdan kurtulmanızı sağlar.

İndigo mavisinin soft renkler ve sıcak tonlardaki renklerle uyumu oldukça ilginçtir. Neredeyse her renkle yakışan indigo mavisi, aksesuar seçimlerinizde sizi özgür kılacak nitelikte. Ev dekorasyonunda herkesin “acaba aldığım şey diğeriyle uyumlu mu?” gibi soruları tamamen aklınızdan yok edebilir.

Yatak Odası

indio yatak odası.jpg

Uyku,  insan bünyesinin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri.  İndigo mavisini yatak odalarınızda kullanmanız sizin açınızdan iyi bir uykuya ilk atmak olur. İndigo mavisini, duvarlarda, nevresim takımlarında ya da aksesuarlar içerisinde kullanmanız, hayatınıza rahatlatıcı bir etki getirir.

Mutfak

indigo mutfak araçları.jpg

Mutfak dekorasyonunu canlı ve dinamik bir hale getirmek için birçok alternatifi kullanabilirsiniz. Örneğin; dolaplar, mutfak araç ve gereçleri, adalar hatta masa ve sandalyelerde kullanacağınız herhangi bir renkle mutfağınızın havasının değişeceğini görebilirsiniz. Genellikle beyaz ahşap ürünlerle müthiş bir uyum içerisine giren indigo mavisi bu açıdan sizin için oldukça kullanışlı. İndigo mavisini genellikle dolap ya da masa, sandalye gibi eşyalarda kullanmanız derinlik algısını da arttıracağı için ortamın daha geniş ve refah olarak gözükmesine neden olur.

Banyo

indigo banyo.jpg

Banyo, dekorasyonu her zaman diğer dekorasyonlara uyumla daha çok dikkat edilmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden banyo dekorasyonunda indigo mavisinin bilinçaltına yaptığı etkileri göz önünde bulundurmanız gerekir. Banyonun her alanında kolaylıkla uygulayabileceğiniz indigo mavisi, genellikle fayans, lavabo ve aksesuarlar kısmında dikkat çekici olarak kullanılabilir. Özellikle beyaz dekore edilmiş bir banyonun aksesuarları indigo mavisiyle tamamlandığı zaman zihninizde hafiften bir Akdeniz esintisi esebilir bizden söylemesi.

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Boya Badanadan Tadilata, Aradığın Bütün Hizmetler Armut’ta!


TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Yabancı Dil Öğrenmenin Çocuk Gelişimi Üzerindeki Muhteşem Etkileri

Yabancı Dil Öğrenmenin Çocuk Gelişimi Üzerindeki Muhteşem Etkileri

İstanbullu Gelin Dizisinin İhtişam Dolu Boran Konağını İnceliyoruz

İstanbullu Gelin Dizisinin İhtişam Dolu Boran Konağını İnceliyoruz