Evlere Bir Tatlı Huzur: Coastal Tarzı Ev Dekorasyonu

Evlere Bir Tatlı Huzur: Coastal Tarzı Ev Dekorasyonu

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte evlerinizde de yaz mevsimine geçiş etkileri görülmeye başlıyor. Bu mevsim geçişlerinin etkileri mobilyalardan aksesuarlara hatta duvar renklerinize kadar etki eder.

coastal1.jpg

Coastal tarzı dekorasyon her ne kadar yazlık ev stili olarak bilinse de mevsim fark etmeksizin bu tarzı kullanmanız mümkün. Bu tarzla beraber yapacağınız her dokunuş hayatınızın her mevsimini yaz ayları tadında yaşamanızı sağlar.

coastal2.jpg

Coastal tarzıyla beraber evinize ve kendinize bir tatlı huzur armağan edebilirsiniz. Bunun en büyük sebebi bu tarzda yoğun olarak açık renklerin ve deniz ana temasının kullanılması. Denizin rahatlatıcı ve yenileştirici enerjisi evinizi saracak ve mutluluk evinizden bedeninize dolacak. Coastal tarzı her ne kadar yazlık ev tarzı olarak bilinse de bu tarzı her mevsim kullanabilirsiniz.

Açık renkler ve deniz teması kullandığınız evlerde her mevsim yaz esintileri duyabilir ve her güne mutlu ve tazeleyici bir etkiyle başlayabilirsiniz. Coastal tarzının en güzel tarafı rahatlığın ve konforun aynı çatı altında toplanması. Bu tarza sahip olmanız için yapmanız gereken ilk ve en önemli şey beyaz ve açık renk kullanımının fazlalığı. Bu renklerin yanı sıra mobilya seçiminde de dikkat etmeniz gereken şey ahşap ve bambu detaylar kullanmanız.  Genel olarak, rahatlığın ve konforun aynı çatı altında buluşması bu tarzın ana hatlarını oluşturur.  

Coastal tarzının esaslarının en belirgin özelliği ferahlatıcı etkisi bulunan beyaz ve açık mavi renklerinin fazla kullanılması. Coastal tarzı diğer dekorasyon tarzlarına göre daha sade ve gösterişsiz bir yapıda bulunur. Deniz ve denizciliğe ait simgelerin çok fazla kullanıldığı bu tarzla birlikte denizin verdiği huzuru da yakalayabilir ve hayatınıza pozitif enerji doldurabilirsiniz.

coastal7.jpg

Salonlarda genel olarak ahşap ya da bambu mobilya seçimi boydan boya uzanan açık tonlardaki perdeler ve açık mavi tonlarındaki denizciliğe ait aksesuarlar göze çarpar. Coastal tarzı aksesuarlarının çoğunu midye kabuk detaylı objeler, dümenler, halatlardan yapılan objeler, balık ve gemi vs detaylar bulunan objeler oluşturur. Yatak odalarında da gene beyaz ağırlıklı ve spor şık diyebileceğimiz ahşap tercihlerden yana kullanabilirsiniz.

Mutfağın ise olmazsa olmazı mutfak dolapları ve tezgah zeminlerinin açık renklerde seçilmesi. Bununla beraber mutfakta yoğun olarak hasır eşyaların kullanılması bu tarz için ayırt edici bir özellik olarak karşımıza çıkar. Banyolarda da en önemli unsur ferah ve genişlik algısının doğru bir şekilde aksettirebilmesi. Buradaki sabunluk vs gibi şeylerin deniz ve denize ait detaylar kullanılması ortama hareket ve farklılık katar.

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Aradığın Bütün Hizmetler Armut'ta!

görsel: decorsnob.com, pinterest.com


 

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Zıtlıklardan Doğan Denge: Etno Modern Stil

Zıtlıklardan Doğan Denge: Etno Modern Stil

Danimarka'dan Dünyaya Yayılan Samimi Ve Mutlu Ortamlar Yaratma Sanatı: Hygge

Danimarka'dan Dünyaya Yayılan Samimi Ve Mutlu Ortamlar Yaratma Sanatı: Hygge