Rustik Stili Yılbaşı Sofralarınıza Taşıyın!

Rustik Stili Yılbaşı Sofralarınıza Taşıyın!

Yılın bu son günlerinde hepimizin en sık duyduğu soru muhtemelen 'Yılbasında ne yapacaksın?' oluyor.

Cevabınız  sevdiklerinizle evde samimi, huzurlu ve rahat  bir ortamda yılbaşı geçirmek mi? Ve durun tahmin edelim toplanılacak olan yer sizin eviniz.

Menü kafanızda oluştu, davetliler belli ve siz yılbaşı sofranıza yapacağınız etkili ve küçük dokunuşlarla misafirlerinizi şımartmak ve aynı zamanda büyülemek istiyorsunuz. Bizde tam olarak bu noktada devreye giriyor ve son zamanlarin en etkili trendlerinden biri olan ‘’rustik tarzi’’ yılbaşı sofranıza taşımanızı tavsiye ediyoruz.

rustik_yilbasi_sofrasi

Rustik stilin en belirgin unsurları; ham işlenmemiş ahsaplar, doğal ve dokulu kumaşlar, toprak tonları ile beyazın uyumu ve el yapımı ürünlerdir.

Saatlerce ugraşarak hazırladığınız o enfes yemekleri ham ahşap suplalar kullanarak servis ettiğinizde hem o rustik ruhu yakalayacak hem de eminiz ki bu şıklık sayesinde çok daha keyifli vakit geçireceksiniz.

Yemek tabağı seçiminizi düz beyaz yapabilir daha iddialı bir sofra için otantik desenleri olan seramik tabaklar kullanabilirsiniz.

yilbasi_sofrasi

Ham ahşap suplalarınızı ve sofranızı biraz daha parlatmak ve göz alıcı hale getirmek için yemek servislerinizi mat altın ya da bronz renkte seçmenizi öneriyoruz. Ham ahşapla birlikte kullanılan pirinc ve bronz malzeme geçtiğimiz senenin mobilya trendlerinde en öne çıkan unsurlardan biriydi. 2018’de de bu kombini sıkça görüyor olacağız.

Doğal dokulu beyaz ya da krem rengi keten bir masa örtüsü ile ahşap suplalarınızın daha ön plana çıkmasını sağlamış olursunuz. Elinizde keten yada hasır dokulu bu tonlarda bir örtünüz yoksa masanızın ortasına etnik motifleri olan bir kumaştan küçük bir 'runner' kestirebilirsiniz. Lacivert tonları yeşil ya da bordolar masanızdaki kalite algısını arttırarak ortama biraz daha ağır ve bohem bir hava katacaktır.

homihomi.com

homihomi.com

Masa örtüsü yerine keten beyaz peçetelik yada kağıt peçete kullanmayı seçenler, peçeteliklerinizi hasır ip ile bağlayabilir, arasına yine el işi kağıtlarınıza iyi dileklerinizi yazabilir ya da küçük tarçın çubukları ve çiçekler tutturarak doğal ambiyası zenginleştirebilirsiniz.

Şimdi sıra geldi küçük dokunuşlara ve misafirlerinize kendilerini özel hissetirmeye. İsim kartları hazırlayarak konuklarınızın tabaklarının üzerine bırakabilirsiniz. Bazı ülkelerde yaprak şeklinin uğur getirdiğine inanılır. Altın yada toprak tonlarında el işi kağıtlarından keserek hazırlayacağınız bu isim kartları ile sofranızı bir adım daha öne taşımış olursunuz.

bhg.com

bhg.com

Konu yılbaşı sofrası olunca ışıltı kaçınılmazdır. Masanızın ortasına etrafı kabuk tarçınlar ile sarılmış beyaz mumlar koyabilir bu ambiyansı dışarıdan topladığınız kozalaklar ile bütünleştirebilirsiniz. Eğer bu kadar ahşap fazla oldu diyorsanız bu yoğunluğunu kırmak için cam fanusların içine beyaz çiçekler ya da parlak yılbaşı süsleri koyup sofranın belli yerlerine serpiştirebilir ve bu yoğunluğu hafifletebilirsiniz.

Sofrasında mum tercih etmeyenler ise evlerindeki boş cam kavanozların içine ışıklı yılbaşı süslerini koyup yine etrafını kuru dal, kozalak ve mevsim çicekleri ile doldurarak hasır bir servislik ya da tepsi ile masanın iki başına yerleştirebilirler.

Yeni Yılda Tüm İhtiyaçlarında Armut Senin Yanında!

İç Mimardan Boya Badana Ustasına, Psikologtan Personal Trainer'a

Binlerce Hizmet Veren Armut'ta

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmez Detayı: Aynalar

Ev Dekorasyonlarının Vazgeçilmez Detayı: Aynalar

Instagram İlhamlı Evler

Instagram İlhamlı Evler