Yatak Odası İçin İlham Veren Kendin Yap Örnekleri

Yatak Odası İçin İlham Veren Kendin Yap Örnekleri

Size birazdan vereceğimiz ipuçlarını kullanarak yatak odanızı süslerken hem zamandan hem  paradan tasarruf edin. Size çok az bir maliyetle gerçekleştirebileceğiniz ve yatak odanızı bir tasarımcının elinden çıkmış gibi gösterecek 10 farklı el işi projesi sunacağız.

Mimari Sanat

Tasarımcı Brian Patrick Flynn bir parça eskimiş tahta kullanarak bu odaya rustik bir hava vermekle kalmamış aynı zamanda odada eskiyle yeniyi de buluşturmuş. Yıpranmış tahta kapıyı alıp aynen duvara yerleştirmiş, onu ince bir çerçeve ile çevreleyerek de duvara monte edilmiş havası vermiş.

yatak_basligi_tasarim

 

Bavul Görünümlü Konsol

Hiç eski bavulunuzu bir başucu konsoluna dönüştürmeyi düşündünüz mü? Birbirine boyut olarak uyan bir ufak masa ile bir bavulu alarak işe başlayın, dışı sert olan bavullar bu iş için en iyisidir. Hem masayı hem de bavulu önce astarlayıp sonra istediğiniz renge boyayın. Bavulu açın ve bavulu tabanından tahta masaya çivileyin. Vidalarla sabitleyin ve bavulu kapatın ve artık bavulunuz kullanıma hazır! Bavul görünümlü bir konsol yapmanın tüm ayrıntılarını öğrenmek için dilerseniz Songbird Blog adlı siteye bir göz atabilirsiniz.

yatak_odasi_konsol_yapimi

Harf Kalıplarla Süslü Pirinç Abajur

Bu abajuru yaratabilmek için bir adet tel çerçeveli abajura ve pirinçten yapılmış harf kalıplara ihtiyacınız var. Lambanın dışındaki kumaşı çıkartın, üstünü ve altını grogren bir kurdele ile sarın. Sonra pirinç kalıplara delikler delin ve bu deliklerden kalıpları ip, ince sicim ya da kurdele ile abajura bağlayın. Abajuru klasik bir lambaya oturtun ve basit bir ampul takın ve işte hazır! Four Corners Design web sitesinde Amy Duncan’ın abajur yapımındaki detaylı açıklamalarına da bakabilirsiniz.

abajur_modelleri

Kepenklerden Oluşan Sahil Stili Yatak Başı

The Lettered Cottage internet sitesinden Layla Palmer kullanılmayan kepenkleri değerlendirmenin harika bir yolunu bulmuş ve bu yolla evinizi bir sahil evine dönüştürecek eşsiz bir yatak başı yaratmayı başarmış. Kepenkler boyanmış, hafifçe eskitilmiş ve duvara monte edilmiş. Sonuçta ortaya sade, rahat bir görüntü çıkmış ve yatak başı bu gösterişsiz oda için muhteşem bir odak noktası oluşturmuş.

yatak_basliği_tasarimi

Yatak Yayından Yapılma Pano

Eski tip panolara elveda deyin, eski bir yatak yayı fazlasıyla işinizi görecek. Eski bir karyolanın yayını alın, tel ile üzerindeki pası giderin ki duvarlarınıza zarar vermesin. Antika bir görünüm için olduğu gibi bırakabilirsiniz ya da dilerseniz parlak sprey boyayla dilediğiniz rengi verebilirsiniz. Dört köşesinden duvara çiviyle sabitleyin. Eski tip mandallar ya da klipsler kullanarak dilediğiniz her şeyi oluşturduğunuz bu panoya asabilirsiniz. Shabby Love adlı sitede Melissa Urban’ın yarattığı bu objenin tüm yapım aşamalarını resimli olarak daha ayrıntılı görebilirsiniz.

pano_yapimi

 

Eski Süveterlerinizden Yeni Yastıklar Yaratın

Eski süveterinizi bir yastığa dönüştürerek ona ikinci bir hayat verebilirsiniz. İlk olarak süveterin tersini çevirin. Kaplayacağınız yastığı süveterin üzerine koyun ve ölçü alın, dikmek için kenarlarda pay bırakmayı unutmayın. Yastığın çevresini işaretleyip, işaretli yerlerden kesin. İki parçayı birbirine dikin, yastığı içine sokmak için aralık bırakmayı unutmayın. Dikme işlemi bitince yastığı aralıktan içeri itin ve aralığı da dikin. Megan Pyrah’ın diktiği yastıkların yapım aşamaları ve resimleri için Brassy Apple adlı siteye bir göz atabilirsiniz.

yastik_tasarimi

Eski Bir Çalışma Masasından Komodin Yaratın

Atılmış, eski bir çalışma masası yatak odanıza bir başucu komodini yapmak için kullanılabilir. Her iki tarafında simetrik olarak çekmeceleri bulunan bir masa bulmaya gayret edin.  Bir testere yardımıyla masanın çekmecelerinin bir bölümünü masadan ayırın. Masadaki tüm pürüzleri ve delikleri ahşap dolgusu ile doldurun, eğri köşeleri yontarak düzeltin ve istediğiniz gibi boyayın. Mandy Beyeler’in Suger Bee Craft’s adlı sitesinde bu objenin tam olarak nasıl yapılacağını detaylarıyla görebilirsiniz.

komodin_modelleri_tasarim

 

Harita Galerisi Gibi Bir Duvar

Décor Demon’dan tasarımcı Brian Patrick Flynn bu çok ucuza mal ettiği dekoru oluşturabilmek için kafasını kitaplara gömdü- ya da Atlaslara da diyebiliriz – .Büyükçe bir harita bulup onu altı eşit parçaya böldü ve her bir parçayı parlak, metalik çerçevelere koydu.

duvar_kağidi_tasarim

Çift Fonksiyonlu  Şifonyer

Bu klasik şifonyer yatak odasında iki işi birden yaparak aynı zamanda bir çalışma masası görevi de görüyor. Isabella and Max Rooms’dan Janell Beals bir Hoosier dolabını biraz boya ile boyayarak ve hünerini de kullanarak kompakt bir çalışma masasına dönüştürdü.

sifonyer_modelleri

Çuval Bezinden Yapılma Güneşlik

Tasarımcı Erica Islas yatak odası penceresine değişik bir doku katmak için pahallı olmayan bir yola başvurdu, rustik çuval bezini kullandı. Sprey yapıştırıcı ile çuval bezini basit bir stor perdeye yapıştırdı ve talimatlara uyarak perdeyi odasına astı. Erika daha sonra aynı dokuyu yakalamak için kalan çuval bezi ile yatak başını kaplayarak şık bir görünüm elde etti.

guneslik_modelleri

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Boya Badanadan Tadilata, İstediğin Her Hizmet Armut'ta!

En İyi Ustalardan Ücretsiz Fiyat Teklifi Al, Karşılaştır, Sana Uygun Olanı Seç.

Kaynak: HGTV

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Siz De Butik Pasta Yapıp Yapıp Kendiniz Yiyenlerden Misiniz?

Siz De Butik Pasta Yapıp Yapıp Kendiniz Yiyenlerden Misiniz?

Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır, Sökülür Ve Yapıştırılır?

Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır, Sökülür Ve Yapıştırılır?