Duvar Kağıdı Dekorasyon Önerileri

Duvar Kağıdı Dekorasyon Önerileri

Duvarlarımızı şekillendiren, renklendiren, bakarken olduğu kadar dokunurken de ruhumuzu okşayan duvar kağıtları, klasikten üç boyutlu modellere uzanan geniş seçenekleriyle, ev ve ofislerimize bambaşka bir ışıltı katıyor. Gelin bu birbirinden güzel duvar kağıtlarıyla neler yapabileceğimize bir göz atalım.

Tarzınıza ve kullanacağınız mekanın yapısına/dekorasyonuna uyumlu bir duvar kağıdı arıyorsunuz. Aklınızda pek çok model var ancak hangisini seçeceğinizi bilmiyorsunuz. İşte size, duvarınızı bir sanat eserine dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç öneri

Duvar kağıdı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar:

  • Vintage, retro ya da modern; öncelikle dekorasyonunuzun genel hatlarını ve tarzınızı belirleyin. Mobilya, döşeme ve aksesuarlarınıza göre duvar kağıdı belirlemek hem seçiminizi kolaylaştırır hem de doğru bir seçim yapmanızı sağlar.
  • Seçeceğiniz duvar kağıdının silinebiliyor ya da boyanabiliyor olmasına dikkat edin.
  • Odanızın güneş alma durumuna, aydınlatmasına ve tavan yüksekliğine göre renk ve desen belirleyin.
  • Odanızın büyüklüğüne göre desen seçin. Küçük ve loş bir odaya koyu renk ve büyük desenli bir duvar kağıdı uygulamak odayı daha küçük ve daha karanlık gösterecektir.
duvar_kagidi

Çiçek Desenli Duvar Kağıdı

Çiçek baskılı duvar kağıtları mekana feminen bir hava verdiği için genelde çamaşır odası ya da kiler gibi gün içerisinde çok zaman harcanmayan yerlerde kullanılıyor. Büyük çiçek ve botanik baskılı olan duvar kağıtlarını ise oturma odası, çalışma odası ya da yatak odası gibi geniş odalarda kullanabilirsiniz.

cicek_desenli_duvar_kagidi

Taş Desenli Duvar Kağıdı

Taş desenli duvar kağıtları evinizin duvarlarını, bir servet harcamadan taş duvarlara çevirmenizi sağlıyor. Düşünülenin aksine taşıdığı doğal renk ve doku sayesinde mekanda sıcak bir atmosfer yaratıyor. Eğer eviniz şömineliyse, country tarza uygun taş desenli duvar kağıdının şöminenin olduğu duvarda ne kadar güzel duracağını hayal etmek çok zor değil.

tas_duvar_kagidi

Ahşap Desenli Duvar Kağıdı

Nostaljik, sıcak ve rahatlatıcı bir mekan istiyorsanız ahşap desenli duvar kağıtları tam size göre. Eğer evinizi country tarzı döşediyseniz en az bir duvarınızı ahşap desenli duvar kağıdıyla kaplamanızı öneririz.

ahsap_gorunumlu_duvar_kagidi

Tuğla Desenli Duvar Kağıdı

Mekanda farklı bir etki, rustik bir tarz yaratmak istiyorsanız tuğla desenli duvar kağıtları tam size göre. Yıpranmış tuğla görüntüsü, duvarınızda duygu dolu bir atmosfer yaratacak. Odanın tüm duvarlarında tuğla görmek istemiyorsanız yalnızca tek bir kolon ya da duvara da uygulayabilirsiniz. Böylelikle mekana renk ve hareket kazandırarak monotonluğu ortadan kaldırmış olacaksınız.

tugla_gorunumlu_duvar_kagidi

Çizgili Desenli Duvar Kağıdı

Çizgili duvar kağıtları, klasik tarzda döşenmiş bir evde tüm odalarla uyum sağlayacaktır. Renkleri doğru seçtiğiniz takdirde oldukça iyi sonuçlar alabilir, mekanda sofistike bir hava yaratabilirsiniz. Şatafatlı görüntüsü ve tekrar eden çizgileri, uzun vadede gözü rahatsız edermiş gibi düşünülse de; parlak, mat, renkli ve sade modelleriyle çizgili duvar kağıtları uyguladığınız mekana prestij ve canlılık katacak.

duvar_kagidi_cizgili

Boyanabilir Duvar Kağıtları

Duvarlarınızı canlandırmak mı istiyorsunuz; o halde boyanabilir duvar kağıtlarını deneyin. Rengine siz karar vereceğiniz, siz boyayacağınız için evin her odasına uygun olan bu tip duvar kağıtları, özellikle duvar boyamayı seven çocukların odası için oldukça ideal. Kabartmalı çeşitleriyle mekanda farklı ışık yansımaları ve gölgeler oluşturacak olan bu model, sizi sıkıcı duvarlardan kurtaracak.

boyanabilir_duvar_kagidi

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Sıradışı Boya Badana Teknikleri

Sıradışı Boya Badana Teknikleri

Beyaz Renkteki Mutfağınızı Nasıl Temiz Tutarsınız?

Beyaz Renkteki Mutfağınızı Nasıl Temiz Tutarsınız?