En Çok Tercih Edilen 6 Ev Dekorasyon Stili Ve Özellikleri

En Çok Tercih Edilen 6 Ev Dekorasyon Stili Ve Özellikleri

Hepimiz uzun yıllar hayalini kurduğunuz evinize kavuştuktan sonra onu en güzel şekilde dekore etmek isteriz. Çünkü evimizin dekorasyonu yaşamdan keyif almamızla doğrudan bağlantılıdır. Ama dekorasyon dünyası o kadar çeşitli ve renkli ki karar vermek oldukça zorlu bir süreç. Peki en çok tercih edilen dekorasyon stilleri neler?

Klasik Tarz Ev Dekorasyonu

Klasik dekorasyon diyince çoğumuzun aklına gösterişli aksesuarlar, parlak renkler ve ışıltılı desenler gelir. Kısmen doğru olsada klasik dekorasyon stili sadece bundan ibaret değil. Klasik dekorasyon asıl olarak, yıllar boyunca zamana direnen ve geçmişin izlerini günümüze olduğu gibi aktaran bir dekorasyon çeşidi.

www.architecturaldigest.com

www.architecturaldigest.com

Rustik Ev Dekorasyonu

Rustik kelime anlamı olarak sözlükte 'köy evi veya köy görünüşü veren' olarak tanımlanıyor. Rustik ev dekorasyonunun en önemli karakteristik özelliği ham ağaç ve ham ağaçla yapılan aksesuarların yoğun olarak kullanılması. 

http://www.elledecor.com

http://www.elledecor.com

Akdeniz Tipi Ev Dekorasyonu

Akdeniz stili dekorasyon genel anlamda Akdeniz kıyısındaki İspanya, İtalya gibi ülkelerin mimarilerinin bir sentezi. Mavi, turuncu, kahverengi, sarı ve yeşili baskın olarak kullanmak gerekiyor. Ayrıca beyaza boyanmış ahşap mobilya ve aksesuarlar da bu dekorasyon tarzının vazgeçilmezi olabilir. 

www.minimalisti.com

www.minimalisti.com

Country Ev Dekorasyonu

Genel anlamda Amerikan, İngiliz ve Fransız mimarilerinin sentezi olan country stili ev dekorasyonunun asıl amacı sade, kolay kullanılabilir ve modern bir yaşam alanı oluşturmak. Mutfaklarda eskitme mobilyalar, salon ve oturma odalarında ise yine eskitme mobilyaların yanında bol çiçekli kumaşlar bu tarzın öne çıkan unsurları.

http://www.hgtv.com

http://www.hgtv.com

Modern Ev Dekorasyonu

Modern tarz ev dekorasyonunun net olarak bir tanımı olmamakla birlikte genel karakteristik özelliği fazla ayrıntısı olmayan net ve sade mobilyalar tercih edip oda içerisindeki hareketliliği aksesuar ya da duvar kağıdı gibi yan ögelerin yardımıyla sağlamak.

http://design-milk.com

http://design-milk.com

Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Fransızca kökenli 'bohem' sözcüğü 'yarınını düşünmeden günü gününe tasasız, derbeder bir yaşayışı olan' şeklinde sözlükte tanımlanmakta. Dekorasyon açısından baktığımızda bu tarz aslında minimalist dekorasyon stilinin tam anlamıyla zıttı olarak karşımıza çıkıyor. Yani yoğun şekilde aksesuar ve renk kullanımını seviyor ve evin içinde neşeli bir hava estirmek istiyorsan bohem tarzı dekorasyonu kesinlikle düşünmelisin. 

http://www.diys.com

http://www.diys.com

Senin favori ev dekorasyon stilin hangisi? 

En İyi Dekorasyon Firmalarından Ücretsiz Fiyat Teklifi Al >

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Sadece Boya Kullanarak Tamamen Yenilenen 9 Yaratıcı Mutfak

Sadece Boya Kullanarak Tamamen Yenilenen 9 Yaratıcı Mutfak

Neden Benim Aklıma Gelmedi Diyeceğin 9 Kendin Yap Dekorasyon Fikri

Neden Benim Aklıma Gelmedi Diyeceğin 9 Kendin Yap Dekorasyon Fikri