Önemli İpuçlarıyla Ankastre Mutfak Temizliği

Önemli İpuçlarıyla Ankastre Mutfak Temizliği

  1. Ankastre mutfak temizliği nasıl yapılır?

  2. Ankastre mutfak temizliğinin püf noktaları nelerdir?

Yıllarca beklediğiniz ve hayalini kurduğunuz mutfağa nihayet kavuştunuz. Ama aklınıza takılan bir şey var; modern çizgiler taşıyan, inox (paslanmaz) ürünlerle donattığınız ankastre mutfağınızın temizliğini nasıl yapmalısınız ki gönül rahatlığıyla ve ilk günkü gibi ışıl ışıl, yıllarca kullanmaya devam edebilesiniz. Ankastre mutfakların temizlik ve bakımı hakkında bilmek isteyeceğiniz şeyleri; aklınıza takılan ne yapmalı/yapmamalı sorularının cevaplarını sizin araştırdık.

Eğer temizlik konusunda daha fazla şey öğrenmek istersen aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsin:

Hijyenik Bir Hayat Sürdürmek İçin Neyi, Ne Sıklıkla Temizlemelisin?

Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

Beyaz Renkteki Mutfağınızı Nasıl Temiz Tutarsınız?

ankastre-mutfak-temizliği-nasil-yapilir

Yıpranmaya ve çizilmeye neden olmadan ocak, davlumbaz, fırın gibi mutfak aletlerinin temizliği nasıl yapılmalı?

ankastre-mutfak-temizlik

Ürününüzün kullanım ve bakım kılavuzunu kesinlikle okuyun. Paslanmaz mutfak aletlerini kesinlikle süngerin sert tarafıyla silmeyin. Çizilmelere ve yıpranmaya neden olursunuz.

mutfak-temizligi-ipuclari

Eski temizlik alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Ankastre ürünler bir kere çizildi mi geri dönüşü olmaz. Ankastre ocak, davlumbaz ve fırınınızda normal temizlik bezleri yerine mikrofiber bez kullanmalısınız.

ankastre_mutfak_temizlik_önerileri
  • Yemek yaparken oluşan lekeleri kurumadan, nemli mikrofiber bez ile anında temizlemelisiniz. Zira kuruyan lekeyi çıkartmak olduça zor olacaktır.

  • Inox ürün temizliği için özel olarak üretilmiş temizlik malzemelerini kullanmalısınız. Bu ürünler mutfak aletlerinizi çizmediği gibi parlaklıklarını ilk günkü gibi korumalarını da sağlayacaktır.

  • Ankastre ocak, fırın ve davlumbaz ürününüzü alırken yetkili satıcıya, hangi temizlik ürünlerini kullanmanız gerektiği konusunda danışın; tavsiyelerine kulak verin.

Eğer temizlik konusunda Armut’taki işinde uzman, deneyimli temizlik profesyonellerinden destek almak istersen istediğin gün ve saat için temizlik rezervasyonu yapabilirsin >

  • Cif, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı vb. ürünleri kullanmayın. Bu temizleyiciler inox ürünlerde başarılı sonuçlar vermez; yüzeyin aşınmasına ve matlaşmasına neden olurlar.

  • Eğer bugüne dek bu bahsettiğimiz kimyasalları kullandıysanız, Würth marka paslanmaz yüzey bakım ürünüyle matlaşmış yüzeyleri parlatabilirsiniz.

  • Profesyonel mutfaklarda kullanılan inox ürünler için özel olarak üretilen Suma INOX D7 gibi temizlik ürünlerini de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  • Bakım ürünlerinin krem halinde olanlarını değil, sıvı ve püskürtme şeklinde uygulananlarını tercih edin. Lekeli yüzeye püskürttükten sonra mikrofiber bezle silin ve yine mikrofiber bezle durulayın.

  • Bebe yağı da alternatif bakım ürünlerinden biri. Bu yağ, yüzey üzerinde parmak izi kalmasını engellediği gibi ocak, davlumbaz ve fırınınızın parlak görünmesini de sağlayacaktır.

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Yaz Akşamlarınızı Canlandıracak Aydınlatma Fikirleri

Yaz Akşamlarınızı Canlandıracak Aydınlatma Fikirleri

Eviniz için 10 Bütçe Dostu Kendin Yap Projesi

Eviniz için 10 Bütçe Dostu Kendin Yap Projesi