Evleri Sımsıcak Yapacak Dekorasyon Önerileri

Evleri Sımsıcak Yapacak Dekorasyon Önerileri

Küçük dokunuşlarla dışarıdaki buz gibi havaya inat evinizi sımsıcak yapmaya ne dersiniz?

kış evi 1.jpg

Havalar soğudu, buna karşın en güvende hissettiğimiz evlerimizde hem daha fazla vakit geçiriyoruz, hem de dışarıdan geldiğimizde hemencecik ısınarak istirahate çekilmek istiyoruz. Böylesi soğuk geçen aylarda, farklı bütçelere göre seçebileceğiniz objeler ve tekstil ürünleriyle evinizi hem görünüm hem de kullanım açısından daha sıcak yapabilirsiniz.

kış evi 2.jpg

Öncelikle evde büyük bir değişiklik yapacaksanız, yine bu sene çok revaçta olan mor ve turuncu tonlarında perdeler, koltuk kumaşları kullanabilirsiniz. Böylece oturma odanızda daha enerjik ve sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. Kış dekorasyonuna büyük harcamalar ayıracaksanız oturma alanınıza uygun bir köşeye elektrikli bir şömine alabilirsiniz. Farklı ebatlarda ve dekordaki bu şömineler evinize harika bir nostaljik görünüm sağlayacaktır.

kış evi 4.jpg

Daha az bütçeyle daha sıcak evler elde etmek istiyorsanız örgü şişlerini ve makasınızı elinize almanız gerekebilir. Sandalyelerinizi ve berjer koltuklarınızın üstünü renkli pelüş kumaşlarla kaplayabilirsiniz. Minderlerinizi doğrudan kaplatmak istemezseniz, kendiniz 4 tarafını diktikten sonra altına geçirebileceğiniz bebe lastikleriyle sabit durmalarını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken çok fazla tüy dökmeyen pelüşler ya da tay tüyü özellikli kumaşlar tercih edebilirsiniz. Bunlara uyumlu olarak koltuklarınızdaki kırlentler için de birer kılıf dikebilirsiniz.

Evinle İlgili Tüm Projelerinde Armut Yanında!

Boya Badana Ustasından İç Mimara İşinde Uzman Yüzlerce Hizmet Veren Armut'ta!

kış evi 5.jpg

Eğer polar kumaş sevenlerdenseniz, rengarenk polarlardan koltuklarınıza şallar kestirebilirsiniz. Ayrıca koltuk takımınızın puf sehpası da varsa yine ona da bir polar örtü kestirerek üzerine farklı renk polarlardan çiçek ya da kar tanesi şekilleri kesip dikerek 3 boyutlu sevimli bir hava katabilirsiniz. Ayrıca çiçekli ve canlı renkler yerine kırmızı ve bordo tonlarında geyik, kar, ağaç desenli kış temalı desenli polarlar da seçebilirsiniz. Böylece evinizde daha sıcak bir görüntü elde edebilirsiniz.

kış evleri 6.jpg

Örgü örmeyi sevenler için tercih edilebilecek en pratik yöntemlerden biri, dev kalınlıktaki örgü yünleri. Şişlere gerek kalmadan ellerinizle örebileceğiniz yumuşak battaniyelerle TV koltuklarını kaplayabilirsiniz. Şiş ve tığdan vazgeçemeyenler için de tavsiyelerimiz var... Giymediğiniz ama sevdiğiniz eski kazaklarınızı evinize kazandırmak isterseniz onları kareler halinde keserek etraflarından tığ geçip birleştirme yaparak oturma alanlarınızı kaplayabilirsiniz.

kış evleri 7.jpg

Eğer saç örgüsü seviyorsanız, ayaklarınızı uzatıp sıcak bir salep içebileceğiniz bir puf yapabilirsiniz. Halihazırda pufunuz varsa, saç ya da lastik örgüsü örerek üzerine bir kılıf geçirebilirsiniz. Yine aynı şekilde öreceğiniz kılıfın da içini elyaf ya da kırpık süngerle sıkıca doldurarak kendinize sıcak bir puf ya da sarılarak ısınabileceğiniz bir dev yastık oluşturabilirsiniz.

kış evleri 8.jpg

Sizi ısıtacak kumaşların yanı sıra dekoratif objeleriniz arasında da kütük ve ahşap objeleri tercih edebilirsiniz.  Dal formlu şamdanlar ve renkli mumlar da tüm bu kombinlerle daha şık durarak oturma odanızı sıcacık hale getirecektir.

Evini Yenilemek Mi İstiyorsun?

Boya Badanadan Laminant Parke Döşemeye, Aradığın Her Hizmet Armut'ta!

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

2018 Çocuk Odası Dekorasyon Trendleri

2018 Çocuk Odası Dekorasyon Trendleri

Kirada Oturanlar İçin 5 Pratik Dekorasyon Önerisi

Kirada Oturanlar İçin 5 Pratik Dekorasyon Önerisi