Ev Dekorasyonlarında Yapılan En Büyük 13 Hata Ve Çözümleri

Ev Dekorasyonlarında Yapılan En Büyük 13 Hata Ve Çözümleri

Bazen yaptığımız basit hatalar yüzünden evimizin güzelleşmesi için harcadığımız emek de para da boşa gidiyor. Ev dekorasyonlarında yaptığımız 13 hata ve çözümlerini bu yazımızda derledik.

 

1. Anılar biriktirmek ve onlarla evin bir köşesini süslemek mükemmel bir şey ama doğru şekilde yapılması lazım. Onlarca resim çerçevesini bir büfenin üzerinde toplamaktansa boş olan duvarları kullanın.

2. Holleri basit şekilde geçiştirme hatasına çoğumuz düşüyoruz. Çoğu zaman basit bir tablo veya bir çiçekle kurtulmaya çalışıyoruz. Evin diğer odaları çok iyi dekore edilmiş olsa bile hole yeterli önemi vermemek evin havasını kötü şekilde etkiler.

3. Aynı rengi ya da deseni çok fazla kullanmak yaptığımız başka bir hata. Renk ve desen kullanımında çeşitliliğin etkisini küçümsemeyin.

4. Modası geçmiş eşya kullanımı. Buradan illa her şeyin en son modelini alman gerektiğini düşünme. Örneğin sadece dolaplarının tutma yerlerini dğeiştirerek bile bambaşka bir hava ortaya çıkartabilirsin.

5. Uyumsuz mobilyalar. Örneğin farklı yerlerde görüp severek aldığımız yemek takımı ile koltuk takımı eve geldiğinde çok alakasız durabilir. Mümkünse aynı mekanda kullanacağın eşyaları takım olarak almalı ya da yan yana görüp almalısın. Aksi taktirde hoş olmayan sürprizler seni bekleyebilir.

6. Konfordan uzak yemek takımları. Untumayın bütün günün yorgunluğunu ve stresini attığınız yer orası. Seçiminizi konforlu sandalyelerden yana kullanın.

7. Kulağa saçma gelse de her şeyin aşırı uyumlu olması da aslında bir dekorasyon problemi. Aşırı uyum sıkıcılığı da beraberinde getirir.  Arada kontrastlar kullanmanın faydası var.

8. Muhtemelen ülkemizde en çok yapılan hatalardan biri bu. O takımın hepsini almak zorunda değilsin. Hem kendi konforun hem de mobilyaların kendini gösterebilmesi için evine sığacak kadarını almalısın. 

9. Yanlış boyutlarda halı seçimi. Kullandığınız halı ortada bir paspas gibi durmamalı ama koltukların altına kadar da uzanmamalı.

10. Renklerden korkmayın. Çoğu insan özellikle banyo gibi ıslak alanlarda beyaz tercinin dışına çıkmak konusunda oldukça korkak davranıyor.  Bu algıyı kırıp banyonun kapısını renklere açın.

11. Çok fazla süs eşyasını aynı alanda kullanmak. Unutmayın, bir şey çok ise kıymeti o kadar az olur. 

12. Her tarafı renk renk yastıklara boğmak. Bunun yerine koltuklarınızla uyum oluşturacak daha sade seçimlere yönelmelisin.

13. Yapay çiçekler. Masanın üzerinde yapay bir çiçek bulundurmak yerine bir meyve tabağı bulundurmak emin olun daha mantıklı ve şık bir tercih olacaktır.

TELEFONUNA İNDİR

Armut her zaman, her yerde yanında! Ücretsiz Armut mobil uygulamalarını indir, hizmete en kolay yoldan ulaş!

Taşınırken Eşyalar Nasıl Toplanır Ve Paketlenir?

Taşınırken Eşyalar Nasıl Toplanır Ve Paketlenir?

Şehir Hayatında Bizi Betona Mahkum Olmaktan Kurtaran Bir Çözüm: Dikey Bahçe

Şehir Hayatında Bizi Betona Mahkum Olmaktan Kurtaran Bir Çözüm: Dikey Bahçe